Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google koupil Motorolu za 12,5 miliard dolarů

Ano, je to tak. Dnes 15. 8. 2011 se na oficiálním blogu googlu(http://googleblog.blogspot.com/) objevila zpráva od Larryho Page, že Google kupuje firmu Motorola. Přitom Motorola ještě nedávno uvažovali o telefonech s WP7. Koupě byla tak dobře utajená, že média neměla vlastně ani šanci něco předvídat. Touto koupí získal Google nejen kolem 17 000 patentů, ale také další pole působnosti pro svůj operační systém Android jak pro chytré telefony, tak na tablety.

Jen pro zajímavost je celosvětově aktivováno přes 150 milionů zařízení s androidem a každý den se číslo průměrně o 550 tisíc navyšuje.

Lidé již přemýšlejí, jestli Google přejmenuje Motorolu a kdyby ano, tak jaké jméno by jí asi dal. Některé nápady jsou skutečně bizarní a jiné k pousmání. Například: Googlerola, Motoroogle. Nejspíše ale značku zanechá.

Ekosystémy

Za posledních pár měsíců se nám na světové scéně vytvořilo pár významných „ekosystémů“. Pouze Apple se drží pořád sám. Ale není divu, má přeci líbivé designy, povedený operační systém, pověst kvalitních strojů a všechny důležité produkty na trhu(tablet, mobil, pc, notebook). Jen čas ovšem ukáže, jestli se také s někým nespojí.

  • Microsoft – Nokia
  • Google – Motorola
  • Apple

 

Larry Page uvedl, že kombinace Googlu a Motoroly nejen posílí pozici Androidu, ale také zvýší konkurenci. Tím urychlí inovace , přinese větší výběr a skvělé uživatelské zážitky.

 

A co myslíte vy. Vypukne světová válka patentů?

Written by:

Published on: 16.8.2011

Filled Under: novinky