Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Lytro – první foťte, potom ostřete

Změny ve fotoaparátech jsou v dnešní době sice důležité, avšak novinky jako rychlejší ostření, menší tělo nebo lepší senzor zrovna dech nevyrazí. A proto se dnes objevil nový start-up s názvem Lytro. Jedná se o nový druh fotoaparátu, který představuje významný krok vpřed.

Co je tedy tou významnou novinkou ve fotografování? Poprvé se setkáváme s postupem, že první fotíme a až poté zaostřujeme. Snímek můžete zaostřit na libovolném místě na obrázku. Je libo ostré popředí a rozmazané pozadí? Stačí jeden klik! Funguje to samozřejmě i obráceně. Zkuste si kliknout na fotografie pořízené vynálezcem Lytro Ren Ng.

Fotoaparáty se liší v barvách. Varianta v modré a šedé barvě mají 8GB vestavěnou paměť (asi 350 fotek). Cena bude kolem 399$. Červený model je poté o něco lepší a má vestavěnou paměť 16GB (asi 750 fotek). Cena se odhaduje na 499$.

Program pro Lytro je zatím dostupný pouze pro počítače s Mac OS. Pro Windows se aplikace připravuje. Objednat se dá na lytro.com, ale dodání asi nebude provedeno dříve, než na začátku roku 2012.

Fotky vyfocené Lytrem mohou být prodávány, prohlíženy a sdíleny na osobním účtě na lytro.com, který je zdarma. Stačí jedno kliknutí a vše se sdílí. Rychlé, jednoduché.

Fotoaparát běží na lithium-ion baterce. Samozřejmostí je také 8x Optický Zoom.

Video s ukázkou práce s Lytrem.

Written by:

Published on: 20.10.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky