Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Aktualizace firmwaru zlepšuje odezvu fotoaparátů α77 a α65 od Sony

Nejnovější firmware verze 1.05 také podporuje kompenzaci zkreslení/vinětace u více objektivů

29.3.2012

Nejnovější aktualizace firmwaru přináší další vylepšení funkčnosti fotoaparátů Sony α77 a α65 s technologií polopropustného zrcadla.

Verze 1.05, která bude k dispozici ke stažení od 29. března 2012, přináší oběma modelům několik zdokonalení. Vedle zlepšené fotografické odezvy zajišťuje také funkční spolupráci obou fotoaparátů s větším množstvím objektivů značky Carl Zeiss a Sony s bajonetem A-mount.

Kompenzace stínů a zkreslení
Oba dva fotoaparáty nyní dokáží inteligentním způsobem korigovat vinětaci, laterální chromatické zkreslení (aberaci) a deformaci (distorzi) u celkem 11 objektivů s bajonetem A-mount, včetně šesti nově podporovaných modelů:

  • SAL-24F20Z (Carl Zeiss)
  • SAL-85F14Z (Carl Zeiss)
  • SAL-135F18Z (Carl Zeiss)
  • SAL-70300G (Sony G)
  • SAL-35F18
  • SAL-50F18

Vylepšená odezva
Provozní funkčnost obou fotoaparátů vylepšuje řada drobných zdokonalení, která umožňují jejich plynulejší a rychlejší používání.

  • Auto review: rychlejší odezva bez zobrazování hlášení „processing“ („zpracovávám data“)
  • Zkrácení časového prodlevy mezi stisknutím vypínacího tlačítka a vypnutím fotoaparátu
  • Zrychlení odezvy předního/zadního otočného ovladače

Odezva a přesnost autofokusu
Byla zvýšena přesnost autofokusu při ostření scén, při kterých mají snímané objekty rozdílnou úroveň kontrastu (platí pro model SLT-A77). Dále byla zvýšena rychlost autofokusu při použití obou fotoaparátů s nedávno oznámeným superteleobjektivem SAL500F40G 500mm F4 G SSM od Sony. Díky tomu budete moci s tímto světelným objektivem s velkým přiblížením (který je nyní exkluzívně k objednání) rychleji zaostřit na sportovce, život v přírodě a další vzdálené objekty.

Firmware verze 1.05 pro fotoaparáty Sony α77/α65 postavené na technologii polopropustného zrcadla bude k dispozici k bezplatnému stažení pro registrované uživatele od 29. března 2012 na adrese: http://www.sony.cz/support/cs/product/slt-a77/updates

Written by:

Published on: 3.4.2012

Filled Under: tiskové zprávy