Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Anonymous oznámili, že dnes v 11.00 napadnou weby všech parlamentních stran

Hnutí Anonymous tvrdí, že v sobotu 28. dubna v 11.00 hodin dopoledne shodí webové stránky všech parlamentních stran. Akce dostala název „Operace zánik“. Útok hnutí ohlásilo na svých profilech na facebooku nebo youtube.

Členové české odnože hnutí Anonymous uvedli jako důvod nespokojenost s politiky, s jejich chováním, jejich propojení s byznysem a tím, že se podle nich všichni buď podílejí na korupci nebo jí jen přihlížejí.

Počítačoví piráti, kteří se označují jako Anonymous, už v Česku některé weby politiků napadli. Především kvůli odporu proti mezinárodní dohodě ACTA, která měla podle nich omezit svobodu internetu. Sami čeští Anonymous uvádí, že stojí za napadeními webu Miroslava Kalouska, ODS či jihomoravské KSČM.

Počítačoví aktivisté se navíc v Česku spojili českou odnoží hnutí Occupy, které především ve Spojených státech vyvolalo velké pozdvižení, například blokádou Wall Street.

Společně zvou zástupci obou protestních hnutí k obsazení českých náměstí. Akce pod hlavičkou Occupy Prague má také začít v sobotu.

„Od 28. dubna 2012 se skupina (především mladých) nespokojených lidí rozhodla po vzoru hnutí rozhořčených z května loňského roku a hnutí Occupy obsadit náměstí našich měst,“ píší organizátoři na svém webu skutecnademokracie.cz.

V Praze si Occupy Prague zvolilo jako „okupační“ místo Klárov. Je totiž, jak sami uvádí, blízko úřadu vlády nebo sněmovny a Senátu.

„Hnutí organizuje nenásilné akce. Není napojeno na žádné politické strany, ani na oficiální odborové organizace. Hnutí spojuje jednotlivce, není sjednocující platformou již existujících organizací. Na shromáždění přicházejte sami za sebe, bez symbolů a vlajek politických stran a ideologií,“ uvádí na svém webu organizátoři.

Článek přezvat se svolením autora z http://anoncz.blogspot.com/2012/04/anonymous-oznamili-ze-v-sobotu-v-1100.html

Written by:

Published on: 28.4.2012

Filled Under: Hlavní strana