Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Společnost Apple představuje iPhone 5s – nejpokrokovější smartphone na světě

iPhone 5s je vybaven 64bitovým čipem A7, zcela novým  8megapixelovým fotoaparátem iSight s bleskem True  Tone a přichází se snímačem otisků prstů Touch ID

CUPERTINO, Kalifornie – 10. září 2013 – Společnost Apple dnes představila iPhone  5s, dosud nejpokrokovější iPhone se zcela novým čipem A7, díky kterému je  iPhone 5s první smartphone na světě s 64bitovou architekturou desktopové třídy  pro extrémně vysoký výkon, který se vejde do dlaně. iPhone 5s přináší nové pojetí  toho nejlepšího smartphonu na světě s úžasnými novými funkcemi obsaženými v  neuvěřitelně tenké a lehké konstrukci, včetně zcela nového 8megapixelového  fotoaparátu iSight s bleskem True Tone a snímače Touch ID, který představuje  inovativní způsob jednoduchého a bezpečného odemykání telefonu pouhým  dotykem prstu. iPhone 5s je vybaven systémem iOS 7, který představuje tu  nejvýznamnější aktualizaci od představení původního iPhonu. Tento systém byl  vytvořen pro 64bitovou technologii a obsahuje stovky skvělých nových funkcí,  včetně Ovládacího centra, Oznamovacího centra, vylepšeného multitaskingu,  funkce AirDrop, vylepšených aplikací Obrázky a Safari a zdokonalených služeb Siri  a iTunes Radio.

iphone-5s-colors-side

„iPhone 5s je ten nejpokrokovější smartphone na světě a přináší architekturu  desktopové třídy, která se vejde do dlaně,“ řekl Philip Schiller, senior  viceprezident divize Worldwide Marketing společnosti Apple. „iPhone 5s definuje  nový standard pro smartphony a ve svém nádherném a vylepšeném designu je  nabitý funkcemi, které jsou pro lidi skutečně důležité – například snímač Touch  ID, jednoduchý a bezpečný způsob odemykání telefonu pouhým dotykem prstu.“

Zcela nový čip A7 v zařízení iPhone 5s přináší poprvé v historii 64bitovou  architekturu desktopové třídy do smartphonů. S až dvojnásobným výkonem CPU a  grafického akcelerátoru je téměř vše, co se zařízením iPhone 5s děláte, rychlejší a  lepší, než kdykoliv předtím – od spouštění aplikací a úprav fotografií, po hraní  graficky náročných her. A to vše se skvělou výdrží baterie. Společnost Apple také  navrhla iOS 7 a veškeré vestavěné aplikace tak, aby byl maximalizován výkon čipu  A7. iPhone 5s je to nejlepší mobilní herní zařízení s přístupem ke stovkám tisíc her z App Storu, s 64bitovou architekturou čipu A7 a podporou pro OpenGL ES  verze 3.0. iPhone 5s přináší neuvěřitelně dokonalé a komplexní vizuální efekty,  které byly dříve možné pouze v počítačích Mac, PC a v herních konzolích.

Všechna zařízení iPhone 5s jsou vybavena novým pohybovým koprocesorem M7,  který sbírá data z akcelerometru, gyroskopu a kompasu, aby odlehčil procesoru  A7 a zajistil vyšší energetickou účinnost. Vývojáři také mají přístup k novým  rozhraním API s názvem CoreMotion, které využívají čip M7. Mohou tak vytvářet  ještě lepší aplikace pro fitness a pohybové aktivity, které jdou daleko nad rámec  toho, co nabízí ostatní mobilní zařízení. Pohybový koprocesor M7 nepřetržitě měří  pohybové údaje, i když je zařízení v režimu spánku a šetří baterii pro krokoměr a  další fitness aplikace, které využívají celý den akcelerometr.

iPhone 5s přináší snímač Touch ID, inovativní způsob jednoduchého a  bezpečného odemykání zařízení iPhone pouhým dotykem prstu. Snímač Touch ID,  vestavěný do tlačítka plochy, využívá laserem řezaný safírový krystal, který spolu s  kapacitním dotykovým snímačem pořizuje ve vysokém rozlišení obrázek vašeho  otisku prstu. Ten poté inteligentně analyzuje a umožňuje jeho přesné čtení z  libovolného úhlu. Nastavení snímače Touch ID, aby rozpoznal váš otisk prstu, je  snadné a při každém dalším použití se zdokonaluje. Snímač Touch ID rozpozná  dotyk prstu, takže se snímač aktivuje pouze tehdy, když je potřeba, a šetří tak  baterii. Všechny údaje otisku prstu jsou šifrovány a bezpečně uloženy v  odděleném úložišti uvnitř čipu A7 v zařízení iPhone 5s. Nejsou nikdy ukládány na  servery Apple nebo zálohovány do služby iCloud. Snímač Touch ID lze také použít  jako bezpečný způsob schvalování nákupů z obchodů iTunes Store, App Store  nebo iBooks Store.

iPhone 5s umožňuje ještě snazší pořizování skvělých fotografií s tím  nejoblíbenějším fotoaparátem na světě. Zcela nový 8MP fotoaparát iSight má větší  clonu s hodnotou f/2,2 a nový větší snímač s pixely velikosti 1,5μ, které zajišťují  větší citlivost a vyšší výkon při špatném osvětlení. Výsledkem jsou lepší obrázky.  Tato vylepšení, spolu s obrazovým signálovým procesorem v čipu A7 navrženým  společností Apple a s novou aplikací Fotoaparát v systému iOS 7, zajišťují až dvakrát rychlejší automatické ostření, rychlejší pořizování snímků, automatickou  stabilizaci obrazu a videa a lepší dynamický rozsah. iPhone 5s představuje nový blesk True Tone (ve fotoaparátu použitý poprvé na světě), který proměnlivě upravuje barvu a intenzitu pro více než 1 000 světelných kombinací, takže  fotografie pořízené s využitím blesku vypadají mnohem přirozeněji. iPhone 5s  také obsahuje funkci sekvenčního snímání, zpomalené video se 120 snímky za sekundu, novou kameru FaceTime HD pro lepší výkon při špatném osvětlení a  hlasové hovory FaceTime se zařízeními s iOS 7.

iPhone 5s má neuvěřitelně tenkou a lehkou přesnou konstrukci, kterou milují  zákazníci po celém světě – včetně těla z eloxovaného hliníku se zkosenými  hranami obráběnými diamantovými nástroji, ohromujícím 4palcovým displejem  Retina a vsazenými skly. iPhone 5s se dodává ve třech barvách, včetně zlaté,  stříbrné a vesmírně šedé. Jako doplněk zařízení iPhone 5s společnost Apple  navrhla špičková kožená pouzdra v šesti sytých barvách – béžová, černá, modrá,  hnědá, žlutá a červená (RED) – s měkkým, barevně sladěným polstrováním z  mikrovláken.

iPhone 5s umožňuje ještě snazší připojování k vysokorychlostním sítím, s  podporou až 13 bezdrátových pásem LTE¹, což je více, než kterýkoliv jiný smartphone na světě. S rychlostmi stahování až 100 Mb/s² můžete procházet,  stahovat a streamovat obsah ještě rychleji. iPhone 5s je vybaven podporou  dvoupásmového Wi-Fi 802.11 a/b/g/n pro až 150 Mb/s² a technologií Bluetooth  4.0. iPhone 5s nabízí úžasných 10 hodin hovoru v sítích 3G, až 10 hodin  procházení internetu v sítích Wi-Fi a LTE a až 8 hodin v sítích 3G, až 10 hodin  přehrávání videa a až 40 hodin přehrávání audia.³

iPhone 5s je vybaven systémem iOS 7, tou nejvýznamnější aktualizací iOS od  uvedení původního zařízení iPhone. Tento systém byl navržen na podporu  64bitové architektury čipu A7, nového fotoaparátu iSight a snímače otisků prstů Touch ID. Systém iOS 7 má úžasné nové uživatelské rozhraní, je zcela  přepracovaný s elegantní barevnou paletou, výraznými funkčními vrstvami a  nepatrnými pohyby, díky kterým budí dojem, že je jako živý. Systém iOS 7 má  stovky skvělých nových funkcí, včetně Ovládacího centra, Oznamovacího centra,  vylepšeného multitaskingu, funkce AirDrop, vylepšených aplikací Obrázky a Safari  a služby Siri a představuje iTunes Radio, bezplatné internetové rádio založené na  hudbě, kterou posloucháte v iTunes.⁴

iPhone 5s umožňuje přístup k revolučnímu obchodu App Store, který nabízí více  než 900 000 aplikací pro uživatele zařízení iPhone, iPad a iPod touch ve 155  zemích po celém světě. K dnešnímu dni bylo z obchodu App Store staženo více  než 50 miliard aplikací. Ten zákazníkům nabízí neuvěřitelné množství aplikací ve  23 kategoriích, včetně novin a časopisů v aplikaci Kiosek, her a zábavy, firemních  aplikací, zpravodajských aplikací, sportovních aplikací, zdraví a fitness a  cestování.

Mezi nejoblíbenější aplikace v obchodu App Store se řadí aplikace iPhoto, iMovie,  Pages, Numbers a Keynote navržené přímo pro iOS. Ty jsou nyní při koupi zařízení  iPhone 5s nabízeny zdarma ke stažení. Aplikace iPhoto a iMovie umožňují  provádět ještě více věcí (než jste si kdy mysleli) s vašimi fotografiemi a filmy a s  aplikacemi Pages, Numbers a Keynote můžete v zařízení iPhone, iPad nebo iPod  Touch vytvářet a sdílet úžasné dokumenty, tabulky a prezentace.

Ceny a dostupnost iPhone 5s se dodává ve stříbrné, zlaté a vesmírně šedé. Pouzdra pro iPhone 5s  budou k dostání v barvách béžová, černá, modrá, hnědá, žlutá a červená (RED).  iPhone 5s bude k dostání v USA, Austrálii, Kanadě, Číně, Francii, Německu,  Hongkongu, Japonsku, Portoriku, Singapuru a Spojeném království v pátek 20.  září. iOS 7 bude k dispozici jako bezplatná aktualizace softwaru od středy 18. září  pro iPhone 4 a novější, iPad 2 a novější, iPad mini a iPod touch (5. generace).  Některé funkce nemusí být dostupné u všech produktů.

  • ¹ Síť LTE je dostupná u vybraných operátorů. Rychlosti sítí závisí na sítích  operátorů, u kterých získáte podrobnější informace.
  • ² Založeno na teoretických rychlostech, skutečné rychlosti se mohou lišit.
  • ³ Výdrž baterie závisí na nastavení zařízení, jeho používání a dalších faktorech.  Skutečné výsledky se mohou lišit.
  • ⁴ iTunes Radio bude k dispozici současně s představením iOS 7 v USA

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, těch nejlepších osobních počítačů na  světě, systému OS X, sady iLife a iWork a profesionálního softwaru. Společnost  Apple je se svými přehrávači iPod a online obchodem iTunes tahounem digitální  hudební revoluce. Společnost Apple od základu změnila mobilní telefon svým  revolučním zařízením iPhone a obchodem App Store, a prostřednictvím zařízení  iPad definuje budoucnost mobilních multimediálních a výpočetních zařízení.

Written by:

Published on: 18.9.2013

Filled Under: tiskové zprávy