Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google kupuje tuzemský Hlodač

Už je tomu nějaký pátek, kdy bylo oficiálně oznámeno dokončení práce na novém nadějném vyhledávacím enginu, postaveném na tajemných „Jiných objektech“. Autorem nového vyhledávacícho algoritmu je tuzemský podnikatel Petr Hejl, jež je taktéž autorem webu Báječné Lednice, Milionové stránky a dalších 21 turistických www serverů Jižní Morava.

Petr Hejl byl taktéž soutěžícím v pořadu Den D. Přestože jej nesmyslně vypískali, on si našel sponzory a s vývojem začal na vlastní pěst. Nyní se může všem co mu nevěřili vysmát, o jeho Hlodač (odvozeno od slova hledač) totiž vyslovil zájem gigant mezi vyhledávači, samotný Google. Je to pravděpodobně největší úspěch v dějinách českých firem v novodobé historii.

Snímek obrazovky 2014-04-01 v 12.10.15

Jak dokazuje Petrův profil, zájem měl i Seznam.

Seznam.cz  vyslovil nabídku nejdříve, Google s Bingem však na sebe nenechali dlouho čekat a nabídku okamžitě přehodili. Potenciál Hlodače je tak zásadním milníkem v oblasti novodobého vyhledávání, že se možná bude muset přepisovat nejedna učebnice o programování a dolování dat.

Podpis smlouvy o koupi se ještě chvíli zdrží nutnou kontrolou ze strany evropského antimonopolního úřadu. Zde by však neměl nastat žádný problém. Podle mluvčí společnosti Google by ke sloučení alogitmů a nasazení nového extrémně přesného vyhledávání mělo dojít zhruba mezi dubnem a květnem.

S touto věrohodnou informací jako první přišel mezinárodně uznávaný IT magazín CNET.com
2014-04-01 14_22_41-Google Search now powered by a Hummingbird - CNET

Google už připravuje i novou grafickou podobu svého loga. Zatím pouze v experimentálním režimu pro vývojáře. Tato fotka unikla jednu ze zaměstanců společnosti.

hlodac

Důvodem ke koupi jsou až neuvěřitelně dokonalé statistiky vyhledávacího algoritmu pana Hejla, který se chlubí zlepšením v kvalitě vyhledaných linků následovně: Hlodač versus Google +20 %, Hlodač versus Bing +34 %, Hlodač versus Seznam +18 %. Při pohlédnutí na tuto statistiku je všem jasné, proč Google do této akvizice vstoupil.

O tom, že se Google snaží v našich končinách získat většinový podíl na trhu není třeba vést diskuze. Tohle je jen další krok k vylepšení služeb a zkvalitnění vyhledávání.

Written by:

Published on: 1.4.2014

Filled Under: Hlavní strana