Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak zachránit politý telefon

Jistě se  mnohým z Vás již stalo, že jste v nestřeženém okamžiku polili telefon, či jste se jen nestihli vrátit z procházky se psem, když začalo pršet. Je to velmi nepříjemná situace a mnohé více zamrzí ztráta kontaktů v telefonu, než samotné zničení jejich zařízení. Co ale dělat pro to, aby se nám podařilo zachránit celé zařízení, včetně dat?

Při záchraně politého, nebo vlhkého zařízení existuje několik jednoduchých pravidel, která při jejich dodržení zvýší šanci na záchranu mobilního telefonu. V žádném případě se nesnažte zasaženou elektroniku vysoušet fény, strkat ji do trouby, či pokládat na horké topení! Vysoké teploty by mohli zničit elektroniku, nemluvě o nečistotách a zbytcích z vysušené vody, které zůstane hluboko na tištěných spojích!

 

Krok první: Urychleně dostaňte zařízení z vody, vlhké kapsy, atp..

Krok druhý: Ujistěte se, že je telefon vypnutý! To, že uvidíte, že telefon je stále funkční Vás může stát jeho život. Nepokoušejte se vodu z telefonu dostat štěrkáním, boucháním, či klepáním!

Krok třetí: Pokud to jde, vyjměte z telefonu věci, jako je SIM karta, paměťová karta a baterie. Tyto komponenty můžeme usušit později, nyní je důležitější rychlá záchrana telefonu.

Krok čtvrtý: Pokud jste to ještě neudělali, usušte telefon v utěrce. 

Krok pátý: Někteří radí sprej s alkoholem, jiní zase využití podtlaku. Nejjednodušší je využití potraviny, kterou jistě všichni máme doma – rýže. Nasypte rýži do vzduchotěsné nádoby, či vzduchotěsného sáčku, zahrabejte do ní mobil a nádobu uzavřete. Tento proces vyžaduje trpělivost – budeme čekat dva až tři dny, než jej budeme moci zase vytáhnout. Rýže je jeden z materiálů, který dokáže nasát vlhkost z okolí. Po třech dnech můžeme telefon vyndat a vyzkoušet. Pokud jste byli dostatečně rychlí a dodrželi veškeré zmiňované kroky, telefon by měl fungovat. Záleží však na tom, jak moc byla voda znečištěna, na kvalitě součástek a na mnoho dalších faktorech.

 

Pokud jste nešika a telefon si poléváte takřka denně (display Vám tímto nevyroste! :D ), doporučuji pořídit si tzv. „Emergency phone first aid kit“ (odkaz nepřikládáme, nechceme dělat reklamu, ale stačí si tuto frázi vložit do vyhledávače). V tomto balíčku najdete většinou sáčky s kuličkami, které fungují stejně jako výše zmíněná rýže a balíček zase uzavřít. Obvykle fungují lépe, ale také něco stojí.

Vyzkoušeli jste naši metodu? Pokud ano, budeme rádi, když nám napíšete, zda Váš telefon funguje.

Written by:

Published on: 15.5.2014

Filled Under: Hlavní strana, návody, vychytávky