Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

iPhone lze restartovat pouhou SMS!

Uživatelé oblíbených telefonů iPhone byli na Redditu svědky skutečně alarmujícího tématu. iPhone se díky stále ještě nevyřešenému bugu může sám od sebe zrestartovat po přijetí SMS s Arabským textem. Chyba se týka verze iOS7 i iOS8. Jakýkoliv iPhone, jež zprávu obdržel se okamžitě zhroutil a zrestartoval. V případě, že byla konverzace v aplikaci Zprávy s divným textem otevřená, spustí se po restartu znovu. Při pokusu o přejití na novou koverzaci ale okamžitě spadne. Ve druhém případě pak logicky spadne v každém případě, kdy chcete aplikaci vůbec spustit.

iosbug

Oprava? Na záplatě prý v Apple intenzivně pracují, komunita si však zatím našla vlastní trik jak problém obejít. V případě otevřené konverzace stačí odpovědět a aplikace přestane padat. Nechce-li se aplikace ani spustit, budete si muset poslat sms sami sobě, nebo o to někoho požádat. SMS sami sobě pošlete příkazem „Send a message to myself“, jejím obsahem může být naprosto cokoliv.

Škodlivý řetězec: effective.  Power لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ 冗

Tímto nikoho nenabádáme k využívání tohoto exploitu a budeme velice rádi, pokud se v celé situaci zachováte seriózně a okamžitě nezačnete bombardovat své známé, abyste jim jakkoliv uškodili. Bylo by to velice malicherné.

Bug samozřejmě neprolomí jen tak nějaký arabský text, jedná se o speciální řetězec. Útočník jej musí zaslat přes iMessage nebo SMS, vyřadit z provozu je ale schopen kromě iPhone samozřejmě i oblíbený tablet iPad nebo iPod Touch. Apple Watch zatím zůstávají bugu podle všeho odolné. Možná je to ale jen díky své ne-dostupnosti.

Více informací najdete na Redditu

Written by:

Published on: 28.5.2015

Filled Under: Hlavní strana, mobil, novinky

, , , , , , ,