Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Britové nám na orbitu udělali další „čáru přes rozpočet“

Na pozici 28,5°E (východně) byl ukončen komerční provoz satelitu Eutelsat 28A. Všechny jeho zbývající transpondéry byly převedeny na družici Astra 2E na pozici 28,2°E. Díky přesunu transpondérů se výrazně změnilo pokrytí, které je nyní nasměrováno na britské ostrovy.

no signal

„no signal“

V dnešních ranních hodinách došlo k vypnutí posledních transpondérů na družici Eutelsat 28A. Veškeré služby byly převedeny na satelit Astra 2E, který funguje na blízké pozici 28,2°E. Všechny parametry i kmitočty multiplexů zůstaly zachovány. Došlo ale k výrazné změně pokrytí. To původní, které zajištovalo víceméně bezproblémový příjem na území Evropy i v ČR, bylo nahrazeno omezeným, které pokrývá výhradně britské ostrovy a směrem mimo toto území signál postupně klesá. Diváci ve střední Evropě tak přichází o další volně šířené (FTA) britské programy. Malá šance pro příjem tu ovšem je. Zájemci si ovšem budou muset pořídit parabolu velkých rozměrů (150 až 200 cm). Na parabolu malých rozměrů (cca 80 cm) je příjem níže uvedených frekvencí nemožný.

technické parametry Horror Channel +1h, Magic TV, Heat TV, Showbiz TV, Jewellery Maker, CBS Action UK:

kmitočet: 11,385 GHz
polarizace: horizontální

technické parametry ARY News, Storm Babes TV, Islam Channel, The Jewellery Channel, Thane, Flow, Studio 66 TV2, Golden Girls TV, SBN International, MATV, Brit Asia TV, Believe TV, Playboy TV Chat, Red Liht Central TV:

kmitočet: 11,385 GHz
polarizace: vertikální

technické parametry Food Network, Food Network +1h, CBS Reality, Dunya News, Tru TV UK +1h, ARY QTV, Sin TV, Bloomberg TV Europe, France 24 English, TV5 Monde Europe, CNC English:

kmitočet: 11,425 GHz
polarizace: vertikální

technické parametry NKWA Radio:

kmitočet: 11,425 GHz
polarizace: horizontální

Všechny tyto program jsou vysílány na satelitu Astra 2E (28,2°E) s modulační rychlostí (SR) 27500, FEC 2/3, v normě DVB-S a modulaci QPSK.

hudební Heat již bez signálu

hudební Heat již bez signálu

Pravděpodobně nejsledovanější stanice u nás byly hudební Magic TV a Heat TV, seriálové CBS Action, gastronomické Food Network a dokumentární CBS Reality. Některé další FTA zpravodajské programy (France 24 English, CNC World, TV5 Monde Europe, Bloomberg TV) je možné sledovat z jiných satelitů, např. z pozice 19,2°E, nebo 13°E.

UK Ku Spot beam

UK Ku Spot beam Astra 2E (28,2° E)

Začátkem tohoto měsíce byly na satelit Astra 2F z Eutelsatu 28A převedeny i některé jiné transpondéry, které také používají UK beam. Na těchto transpondérech jsou rovněž žádané programy jako The Vault, Flava, Scuzz, Pop, PopGirl, Chart Show TV, Bliss, True Entertainment TV, True Movies 1/2, True Drama, a řada dalších. Jejich příjem již také na našem území není možný.

Written by:

Published on: 29.6.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky, TV Vysílání

, ,