Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Inovace Huawei pomáhají Evropě urychlit digitalizaci

Technologický gigant Huawei pomáhá Evropě díky investicím do výzkumu a vývoje urychlit cestu k její digitalizaci. Během posledních 10 let  společnost Huawei investovala více než 30 miliard USD do výzkumu a vývoje, každoročně minimálně 10 % z celkových ročních tržeb společnosti. V rámci inovativních projektů, jako jsou Industry 4.0, Smart citíes, wearables či Internet věcí, spolupracuje Huawei s předními evropskými telekomunikačními společnostmi a automobilkami; mezi nimi například Deutche Telekom, BT, Vodafone, BMW, Mercedes Benz nebo Audi.

William-Xu_Chief-Strategy-Marketing-Officer-HuaweiHuawei bude s evropskými partnery spolupracovat na rozvoji průmyslového ekosystému, který urychluje cestu k digitalizaci,“ uvedl William Xu, Chief Strategy Marketing Officer (Huawei), na třetím ročníku akce Europe Innovation Day, který se koná 15. a 16. 6. 2015 v německém Mnichově. Při této příležitosti se scházejí provozovatelé telekomunikačních služeb, expertní skupiny, vládní výbory a zástupci médií a diskutují o vývoji evropského průmyslového ekosystému i o specifických tématech, jako jsou Industry 4.0, Smart cities, wearables nebo Internet věcí (IoT).

“Huawei může Evropě pomoci urychlit digitalizaci v oblastech zařízení, infrastruktury a aplikací. V rámci dalšího pokroku úzce spolupracujeme se zákazníky, partnery a výzkumnými institucemi“ uvedl William Xu.

V Evropě založeno 19 inovačních center Huawei od roku 2006

Ve spolupráci s evropskými telekomunikačními zprostředkovateli, jako jsou Deutche Telekom, BT a Vodafone, založila společnost Huawei od roku 2006 19 vzájemně propojených inovačních center pro vývoj budoucích sítí a nových služeb v rámci zkvalitnění zákaznického servisu. Pro urychlení systému propojených vozidel (Internet of Vehicles) spolupracuje Huawei s předními automobilovými značkami, jako je BMW, Mercedes Benz nebo Audi. Společnost rovněž podepsala memorandum o spolupráci s organizací aplikovaného výzkumu Fraunhofer Gesellschaft, s ústředím v Německu, za účelem spolupráce na Industry 4.0. S firmou SAP pak kooperuje na spuštění IoT a rovněž Industry 4.0, jenž má přinést inovace v oblasti dopravního, ropného či výrobního sektoru.

Partnerství s více než 700 subjekty a 120 akademickými institucemi

Společnost Huawei působí v Evropě již 15 let, napevno se integrovala do průmyslového ekosystému regionu a přispívá k jeho inovačnímu úsilí. Společnost zřídila 18 zařízení výzkumu a vývoje v osmi evropských zemích se zaměřením na bezdrátové sítě, mikrovlny, mikročipy, strojírenství, matematiku, estetický design a další oblasti. V Evropě navíc úzce spolupracuje s více než 700 partnery a partnerství společnost rovněž navázala s více než 120 akademickými institucemi.

Více než 30 miliard USD do výzkumu a vývoje

Huawei od svého založení v roce 1987 každoročně investuje alespoň 10 % ročních příjmů z prodeje do výzkumu a vývoje. V loňském roce společnost investovala do této oblasti 6,6 miliardy dolarů, což tvořilo 14 % celkového ročního příjmu z tržeb a meziroční nárůst celkových investi téměř 30 %. Během posledních 10 let v Huawei investovali do výzkumu a vývoje více než 30 miliard dolarů.

Evropa jako lídr průmyslové digitalizace

Vzhledem k vedoucí úloze v oblasti vědeckého vývoje a průmyslové výroby má Evropa dobrou výchozí pozici pro výrobu chytrých zařízení, a dokonce se může stát světovým leaderem v oblasti průmyslové digitalizace. Evropské organizace jako Mobile and wireless communications Enablers for 2020 Information Society (METIS) a 5G Infrastructure Public Privte Partnership (5G PPP) nadále drží vedení v oblasti vývoje komunikačních standardů next-gen.

„Strategii Huawei pro Industry 4.0 můžeme shrnout jako 1-2-1,“ řekl pan William Xu. „První „1“ odkazuje na jednu unifikovanou IoT platformu. „2“ se vztahuje ke dvěma přístupovým módům – fixnímu a bezdrátovému – přes průmyslové přepínače, průmyslové Wi-Fi nebo LTE. Poslední „1“ odkazuje na LiteOS, což je vlastní IoT operační systém společnosti Huawei.“

Written by:

Published on: 16.6.2015

Filled Under: Hlavní strana, tiskové zprávy