Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Tak akorát do ruky – recenze herní myši MadCatz Cyborg R.A.T. 3

Vzhled: 93%

Konstrukce: 91%

Tlačítka: 95%

Hmotnost: 100%

Rozměry: 90%

Software: 71%

Total Score 91%

Výběr myši je obvykle velmi snadný. Přijdete do zverimexu, vyberete tu správnou velikost a po pár minutách odcházíte s krabičkou, ve které se schovává tento nenápadný bílý hlodavec. Výběr počítačové myši tak snadný není, přeci jen se jedná o nástroj, který budete používat takřka pořád. Je tedy velice důležité, aby myš seděla v rukou. Špatně navržená, nebo nevyhovující myš může způsobovat množství nemocí, jednou z nejvážnějších je karpální tunel.

Zajisté mi dáte za pravdu, že myš za stovku nemůže být ergonomicky správně navržena a uzpůsobena pro častější používání. Vyplatí se tedy investovat a vybrat si myš především podle toho, zda bude v ruce správně sedět. Velmi důležitou roli také hrají funkce myši. Doba pokročila a z nevzhledné dřevěné krabice s kuličkou naspod se stává technologický šperk, prošpikovaný nejnovějšími technologiemi.

Já si vybral myš, která má dle mého uvážení univerzálnější využití – MadCatz Cyborg R.A.T. 3. Tato myš se pyšní přídomkem “gaming”, což však neznamená, že se nedá používat jinak. Pojďme se tedy podívat, jaké hlavní výhody a nevýhody tato myš má.

Vzhled, provedení a konstrukce

Myš Mad Catz R.A.T. 3 je na trhu dostupná ve třech barevných variantách – bílá, černá a červená. Osobně se mi líbí všechny varianty, kromě červené, která vypadá jako levná čínská hračka z ebaye. Nicméně věřím, že i červená varianta si najde své přívržence.

Materiál, z jakého je myš vyrobena se podobá pogumovanému plastu. Oproti pogumovanému plastu je tato myš příjemnější na dotyk, pohodlněji se drží a velmi dobře odvádí teplo z dlaní a prstů, které se tak nepotí. Myš se skládá ze čtyř částí, které jdou od sebe oddělit. Levou a pravou stranu sice můžeme oddělit, ale ničeho tím nedosáhneme. Možná jen půjde lépe vyčistit. Oproti tomu zadní část je posuvná. Odšroubováním jednoho šroubku můžeme změnit délku myši a přizpůsobit si ji tak, aby vyhovovala velikosti rukou.

DSC_0315

Na levé straně výrazný designový prvek – dráty potažené červenou plastovou bužírkou. Dráty při používání nijak nevadí, dodávají myši futurističtější vzhled. Výrazným funkčním prvkem na levé straně pak je plocha pro odložení palce, který tak nijak nejezdí po podložce a nevadí v rychlém pohybu myši. V přední části levé strany pak nalezneme výběžek se čtyřmi diodami, které indikují aktuální nastavení DPI.

Written by:

Published on: 28.6.2015

Filled Under: Hlavní strana, recenze

, , , , , ,