Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Skylink bude vypínat další programy v MPEG-2

V průběhu měsíce až dvou dojde k ukončení šíření dalších programů ve starším kompresním formátu MPEG-2/SD. Konkrétně se bude jednat o Eurosport CZ, CS Film/CS Mini, Horror Film a DuckTV. Majitelé SD boxů už tak nadále tyto programy přes svůj stávající box nebudou moci sledovat.

konec MPEG-2

Satelitní služba Skylink pomalu ale jistě dokončuje přechod na modernější kompresní formát MPEG-4. Velká většina placených programů na něj již byla převedena. Nyní to čeká výše uvedené 4 programové pozice. Z placených programů v nabídce tak po vypnutí těchto čtyř pozic zůstane v kompresi MPEG-2 pouze několik málo placených kanálů (Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explore/Spice, NGC, Filmbox, AMC, Nova Sport, Minimax, Leo, MTV ROCKS, MTV Dance, MTV Hits, VH1, VH1 Classic, Vivid CZ, Hustler).

Ukončení šíření dětského programu DuckTV ve formátu MPEG-2 je naplánováno na 31.8.2015. Šíření Eurosport CZ, CS Film/Mini a Horror Film v MPEG-2 by mělo skončit dnes. V době publikování tohoto článku byly kanály aktivní.

logo Skylink

Jako náhrada za Eurosport CZ bude zákazníkům automaticky aktivován kanál Eurosport HD. Programy CS Film/CS Mini, Horror Film a DuckTV zůstanou v klasickém rozlišení (MPEG-4/SD).

Vypínání se brzy dotkne i základních českých a slovenských kanálů. V nabídce je již nyní 18 základních českých a slovenských programů v HD rozlišení. Skylink chce v průběhu roku ukončit šíření všech programů ve formátu MPEG-2 a nadále je šířit v HD rozlišení, případně v MPEG-4/SD. Pro majitele SD boxů to tak bude znamenat jediné. Pokud budou chtít sledovat televizi přes Skylink, budou si muset koupit nový box, nebo televizi se zabudovaným satelitním tunerem podporující kompresní formát MPEG-4.

technické parametry – Eurosport HD:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,109 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
pilot: ON

 

nové technické parametry – CS Film/CS Mini, Horor film:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,797 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

 

nové technické paramety – DuckTV:

V době publikování tohoto článku nebyly neznámy.