Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Samsung představuje nový Galaxy Note 5

Společnost Samsung dnes na své konferenci představila nový Samsung Galaxy Note 5.

Nový design připomíná S6 Edge, přičemž jsou ale ohnuta záda namísto displeje. Použity byly ty nejkvalitnější materiály, tedy kov a sklo. Nový S-Pen je ještě citlivější, má lepší odezvu a není potřeba odemykat telefon, abyste si zapsali poznámku. Další pěknou vychytávkou je možnost spojovat screenshoty při focení dlouhého menu nebo webové stránky (Scroll Capture).

 

5.7″ Super Amoled displej s rozlišením Quad HD (2560 x 1440) a hustotou pixelu 518ppi zůstal zachován. Kryt je ochranným sklem Gorilla Glass 4.

Rozměry činí 153.2 x 76.1 x 7.6mm, to je o trochu méně, než měl jeho předchůdce. Stejně tak váha klesla ze 176g na 171g.

V telefonu tepe osmijádrový procesor Exynos 7420, se čtyřmi jádry o taktu 2.1 GHz (Cortex-A57) a dalšími čtyřmi s 1.5 GHz (Cortex-A53). Operační paměť RAM (LPDDR4) poskočila ze 3 na úctyhodné 4GB, což už je slušný extrém.

Samsung-Galaxy-Note-5-00001

Note 5 nelze rozšířit přídavnými SD kartami, zamrzí to o to víc, že je k dispozici podle všeho jen 32 GB a 64 GB verze. Rychlé nabíjení zajistí stále ještě staré rozhraní USB 2.0, nebo modul pro bezdrátové nabíjení, jež je součástí telefonu. Doba bezdrátové nabíjení se zkrátila o jednu hodinu, nabití z 0 na 100% teď trvá 120 minut. Nelze ale baterii vyjmout a její kapacita je pouze 3000 mAh.  O rychlé připojení k internetu se postará podpora nejnovější specifikace LTE CAT.9. Senzor otisku prstu byl upgradován na verzi ze Samsungu Galaxy S6/S6 Edge bez nutnosti přejíždět prstem.

Samsung-Galaxy-Note-5-00003

Samozřejmou součástí výbavy je špičkový fotoaparát s 16 MP senzorem, světelností f/1.9, podporující 4K video. Jediným konkurentem je snad LG G4. Přední čočka disponuje 5 MP čipem se světelností f/1.9. Nově můžete zvolit nekomprimovanou kvalitu RAW, známou z digitálních zrcadlovek. Samsung ve spolupráci s YouTube dále oznámil funkci Live Broadcast, neboli živé streamování na YouTube přímo z vašeho smartphonu.

Samsung-camera-00002

 

Z nového příslušenství je možné dokoupit tzv. Keyboard Cover. Obal, který vám rozšíří možnost psaní dotykem o ikonickou nedotykovou klávesnici proslavenou společností BlackBerry.

Ze softwarové výbavy bude nový Note 5 disponovat Androidem 5.1, Samsung Pay a softwarovou stabilizací videa (VDIS).

Samsung-Galaxy-Note-5-00007

 

 

Samsung Pay – další služba na správu kreditek. Dle konference by mělo jít oscanovat do telefonu většinu kreditních karet, dále všechny dárkové i slevové karty. Co víc, jelikož je v Americe nedostatek NFC terminálů a většina transakcí probíhá stále přes magnetické pásky, podařilo se inženýrům ze Samsungu implementovat i ty.

Prodej Galaxy Note 5 v současnosti není oznámen pro evropský trh, ale počkejme si na další tiskové konference, bylo by nanejvýš divné, kdyby zde telefon uveden nebyl.

Aktualizováno (25. 8. 2015): Přesně jak jsme čekali, Samsung Galaxy Note 5 dorazí do Evropy už 28. 8. 2015!

Written by:

Published on: 13.8.2015

Filled Under: mobil, novinky

, ,