Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Samsung Galaxy Gear Fit – čím nudnější život, tím nudnější data

Design: 75%

Funkce: 75%

Užitečnost: 50%

Výdrž baterie: 70%

Total Score 67%

Víte jak poznáte, že vám osud opět udělal čáru přes rozpočet? Když jste největší hater nositelností z širého okolí a při koupi telefonu dostanete zdarma Samsung Galaxy Gear Fit… Ano, čtete správně.

K čemu to je? Řeknete si, když uslyšíte pojem chytré hodinky/náramek. Problém je, že si to řeknete i když ho vidíte, pak i když už ho máte na ruce a nakonec i poté, co ho sundáte. Má to fajn funkce, ale budou mě zajímat i po týdnu, měsíci, roce? Narozdíl od těch všech ostatních si Gear Fit aspoň nehraje na módní doplněk. Snaží se být totiž vaším pomocníkem při cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. A jelikož se v poslední době chovám k tělu dost zle, cesta za sebepoznáním byla lákavá…

DSC07788

Design, zpracování

Musím uznat, že po stránce zpracování je Gear Fit opravdu povedeným náramkem. Své Festiny jsem za něj na týden vyměnil a jako „daily driver“ nebyl špatný. V MHD občas někoho překvapí na tak malém zařízení krásný zahnutý dotykový displej. Zúžit rámečky byla by to pecka. Gorilla Glass 3 je sice odolné sklo, ale na věc se kterou každou chvíli někam praštíte prostě nestačí. Už po 4 dnech používání jsem našel první mikroškrábanec. Hodilo by se safírové sklíčko.

Gumový náramek se vzorkem je vzhledem k zaměření (fitness) naprosto pochopitelný. Nijak neruší a perfektně zapadá do konceptu. Chytrou část z něj lze vyjmout, náramky tedy můžete střídat.

DSC07737_1

 Specifikace

 • 1,84″ zahnutý dotykový Super AMOLED displej, 144 ppi (bodů na palec)
 • IP67 odolnost vůči vodě a prachu
 • Akcelerometr, gyroskop, senzor srdečního tepu
 • výdrž 3-4 dny normální aktivity, maximálně 5
 • Bluetooth 4.0 LE
 • Gorilla Glass 3

Výdrž baterie

Ač jsem Gear Fit používal opravdu hodně – přepínání písniček, dívání se na čas, měření spánku, krokoměr, každý den měření srdečního tepu, opravdu vydržel nabitý deklarované 4 dny. Monitoring jednoho 8 hodinového spánku vás bude stát pro představu zhruba 12% baterie.

Nabíjení trvalo asi jeden a půl hodiny, takže super. Tuto frekvenci nabíjení jsem osobně ještě ochoten akceptovat.

Displej

Na 1,84″ zahnutý Super AMOLED displej je radost pohledět. Neskutečně syté barvy a vynikající viditelnost na slunci. Obrazovku si můžete v nastavení otočit manuálně horizontálně/vertikálně. Kontrola jasu probíhá v 6 úrovních, já si nicméně i za slunného dne vystačil s hodnoutou 4. Velikost písma lze nastavit ve dvou velikostech – malé/střední.

Na výběr máte z několika přednastavených pozadí, nabídku lze navíc rozšířit i o jakoukoliv svou fotografii.

Funkce

Časovač, Stopky

Prostě časovač a stopky, víc není myslím potřeba rozebírat.

DSC07766

Oznámení

Všechny typy oznámení zásadně vypínám, snad jen kromě SMS, volání a kalendáře. Dát si tam Facebook Messenger, všechny emaily, skype, atd., tak bych si asi z toho neutichajícího brnění na zápětší brzy připadal jako nevolník. Hovor můžete z náramku přímo odmítnout, nebo odeslat předpřipravenou SMS. Upozornění na schůzky je naopak super věc. Nastavení oznámení se provádí v aplikaci Samsung Gear z chytrého telefonu, kde můžete specifikovat pouze aplikace, o které máte zájem. I na příchozí SMS můžete rychle odpovědět některou z předpřipravených hlášek.

Ovladač médií

Ovladač médií je sice fajn, ale má pekelně málo funkcí. Ovládat můžete jen hlasitost a přepínání skladeb vpřed/vzad. Co takhle Samsungu přidat v příští verzi i přetáčení, popř. navigaci mezi složkami či seznamy?

Srdeční tep

Měření probíhá ve dvou režimech. V klidu je dostupné na požádání, přičemž musíte snímač pootočit na kost. Při sportu náramek více přitáhnete a za spolupráce s aplikací Nike+ nebo S Health vám bude tep měřen pravidelně. Pro lepší prosvícení kůže si dopomáhá zeleným světýlkem.

Pokud nesportujete, tak u zdravého jedince se jedná z dlouhodobého hlediska o nic neříkající každodenní čísla od 76 do 84 tepů za minutu. Žádné „Super! Každý den mám stejný tep.“ se asi konat nebude. Zatímco data ze sportu jsou mnohem zajímavější, přesnost je pro orientační zhodnocení dostatečná. Rozmezí oproti kvalitním měřičům je +- několik tepů.

DSC07770

Krokoměr

Ocenění si určitě zaslouží nepočítání psaní na klávesnici za chůzi, jak se u jiných krokoměrů na zápěstí často stává. Při používání budete Gear Fitem upozorněni na cíle a mezicíle. Dáte-li si cíl 10 000 kroků, dostanete upozornění při 5 000. a 10 000. kroku. Přibližné zjištění počtu kroků ale změříte i telefonem v kapse, zvládne je i mnohem levnější Xiaomi MiBand.

Detekce ztraceného telefonu

Pospícháte ráno z domova a najednou hle, nemáte mobil. Za normálních okolností byste zpanikařili, s Gear Fit jen tisknete tlačítko lupy. Během pár vteřin se vám telefon ozve třeba zpod peřiny specifickým voláním o pomoc (vyzvánením).

Cvičení

Přímo na hodinkách je i položka „Cvičení“. Přes toto magické slůvko se dostanete k podnabídce skýtající běh, chůzi, cyklistiku, turistiku a historii cvičení. Zrovna historie cvičení na hodinkách za moc nestojí, ukáže vám jen hodnotu průměrného tepu. U jednotlivých aktivit lze nastavit cíl či funkci tréningu na základě srdečního tepu. Takto spuštěný sport bude sesynchronizován s aplikací S Health v telefonu. Při spárování náramku s chytrým telefonem se spuštěnou GPS, bude k celkové statistice přiřazena i přesná trasa (GPS).

Ostatní programy

Aplikace se do Gear Fitu vlastně neinstalují, stáhnete si je do svého chytrého telefonu, který máte připojený přes Bluetooth. Fit se pak chová jako taková „prodloužená ruka“. V případě kompatibility s platformou Gear Fit, je najdete pod ikonou App Connect. Kompatibilní bylo ze sportovních programů v mém případě třeba Endomondo, Nike+ nebo Runtastic. Více kompatibilních aplikací najdete v Google Play Store.

S-Health-00003Spánek

Jeden by si řekl, že zkoumat spánek bude zábava. Zkoušel jsem spát během dne v různé časy, s rozsvíceným světlem, se zhasnutým světlem. No nic se na mém spánku zásadně nepodepsalo. Jen jsem se začal považovat za spánkového snoba. Spát 8,5 – 10 hodin ve všední den opravdu není normální…

Detail účinnosti spánku byl možná méně zajímavý, než samotná délka spánku. Když máte po 6 měřeních 5x 89% a 1x 92%, nejsou čísla natolik zajímavá, aby vás dále zajímala. Jednu noc jsem měl výjimečně po dlouhé době zase 4 noční můry za sebou. Z grafu jsem to ale ani já sám nepoznal. Tak třeba to nějaký bystrý čtenář odhalí.

Během spánku se vypnou všechny notifikace a deaktivuje gesto, abyste nešťastným pohybem nedostali světelný šok.

Zbytek nastavení

 • Stydíte-li se za své současné výkony, můžete Gear Fit uzamknout přes správu soukromí PINem.
 • Kromě stisku tlačítka rozsvítíte obrazovku třeba i gestem – ruku dejte podél těla a následně ji zvědněte jako byste se chtěli podívat na hodinky

Kompatibilita

Samsung Galaxy S5 / Galaxy Grand 2 / Galaxy Note 3 / Galaxy Note 3 Neo / Galaxy Note 2 / Galaxy S4 / Galaxy S3 / Galaxy S4 Zoom / Galaxy S4 Active / Galaxy S4 mini /
Galaxy Mega 6.3 / Galaxy Mega 5.8 / Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) / Galaxy NotePRO (12.2) / Galaxy TabPRO (12.2/10.1/8.4)

gear-fit

Závěr

To co dělá chytré hodinky/náramky chytré, je provázanost s chytrým telefonem. Nabídnou vám notifikace, pomůžou při zdokonalování ve sportu.

I když jsou fitness funkce bezpochyby super, byly tady už dlouhá léta před chytrými hodinkami v hodinkách sportovních. Pokud jde o notifikace, tak ty vás budou bavit maximálně 20 minut, pak je začnete z hlouby duše nenávidět. Měřič kroků vyřešíte jedinou aplikací do telefonu. Přesnější měření tepu zase doplňkovým příslušenstvím k profi sportovním programům Runtastic / Strava / Endomondo / Sports Tracker / Runkeeper.

Zbývá tedy už jen to ovládání hudby ze zápěstí… Za cenu okolo 3-4 tisíc mi to přijde trochu moc. Reálná cena, kterou bych byl za tento gadget ochoten zaplatit je tak 1800 Kč a to v podstatě jen kvůli tomu překrásnému displeji. Ač je to škoda, Samsung Galaxy Gear Fit doporučit nemůžu, jednoduše mě nepřesvědčil, že je k něčemu dobrý.

Klady

 • IP67 odolnost vůči vodě a prachu
 • zahnutý displej
 • automatické měření tepu při sportu
 • ovládání hudby
 • pěkné zpracování
 • schopnost měřit více spánků během dne

Zápory

 • málo aplikací
 • nemožnost přístupu k souborům z telefonu
 • chtělo by to integraci s Google Now
 • chybí automatická regulace okolního jasu
 • pouze pro vybraná zařízení Samsung
 • nelze ovládat budík

 Vývoj ceny

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Gear Fit SM-R3500 poskytuje server Heureka.cz

Written by:

Published on: 20.10.2015

Filled Under: recenze

, ,