Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Pokémon Go pomalu spatřují světlo světa

Kdo by neznal pokémony – zajímavé stvoření se zvláštními schopnostmi, které byly stvořeny v rámci stejnojmenné videohry společnosti Nintendo, dle jejíž motivů vznikl i stále velmi populární animovaný japonský seriál. Snad každý fanoušek pokémonů si někdy toužil chytnout toho svého pokémona a účastnit se s ním různých turnajů. To je nyní téměř možné, díky spolupráci Nintendo a Niantic (tvůrce hry Ingress, jejímž vlastníkem je Google), kteří se společně rozhodli využít potenciál chytrých telefonů a takzvané rozšířené reality k vytvoření nové hry.

Její princip je určitě už od pohledu jasný – chytnout pokémona, trénovat jej a účastnit se turnajů. Hra do reálné mapy přidává virtuální prvky, které čerpá ze hry Ingress – takzvané pokéstopy, ze kterých je možné získat Pokebally, do kterých se ukládají nově chycení pokémoni, nebo vajíčka s novými pokémony a také do mapy přidává tréningová místa, kde lze pokémona trénovat a nejspíše zde také uspořádávat bitvy.

Hra by měla být vydána ještě letos, v rámci dvacetiletého výročí vzniku Pokémonů. Již nyní je hra dostupná několika málo betatesterům v Japonsku, nebo například na Novém Zélandu. Jak už to tak ve světě bývá, tito testeři si hru nenechali jen pro sebe a už nyní utekla na internet betaverze této hry, která je volně ke stažení. Nainstalovat si ji tak může kdokoliv, kdo vlastní smartphone s operačním systémem Android ve verzi 4.4.4 a novějším. Pouze v nastavení stačí povolit instalaci z neznámých zdrojů a stáhnout si instalační .apk balíček ze stránek apkpure.com. Hra je sice na Google Play, ale nelze ji běžnými způsoby stáhnout. V blízké době by se také měla objevit v App Store.

Po propojení Google účtu budete vedeni profesorem Willowem, se kterým projdete úvodními scénkami a ulovíte si svého prvního Pokémona. Mně se povedlo hned napoprvé chytit populárního Bulbasaura.

Screenshot_2016-07-09-00-35-48-810

Stále se však jedná o betaverzi a ne vše funguje, jak by mělo, ale to lze hře v tomto stádiu vývoje omluvit. Oficiální termín celosvětového spuštění hry ještě není znám, ale dá se očekávat, že to bude již brzy.

Written by:

Published on: 9.7.2016

Filled Under: novinky

, , , , ,