Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: Huawei CarFi

Total Score 85%

Zabavit děti na cestách není jednoduché, pokud jich máte do deseti, pouvažujte o Huawei CarFi. Jedná se o 4G Wi-Fi hotspot, který signálem pokryje i malý autobus. Vás jako řidiče osloví USB konektorem pro dobíjení telefonu nebo svým designem golfové hole.

huawei-carfi

Videopohled (tl;dr)

 

Celé to vlastně funguje velice jednoduše. Do Huawei CarFi zasunete MicroSIM kartu s datovým tarifem a následně celé zařízení v autě zastrčíte do zásuvky pro zapalovač. Zapnutí pak probíhá stisknutím jediného velkého tlačítka. Následně CarFi vytvoří Wi-Fi hotspot, na který se už pouze připojíte s mobilem/tabletem/počítačem za použití hesla uvedeného na části, která se zasunuje do napájení. Maximální rychlost LTE Cat4 je 150Mbps pro stahování a 50Mbps u nahrávání.

huawei-carfi-2-2

Jak už bylo řečeno výše, kromě Wi-Fi hotspotu vám CarFi vytvoří i USB vstup pro napájení nějakého menšího zařízení. Bohužel neumí napájet větším proudem 2A, ale pouze pomalejším 1A. U výkonných smartphonů to v překladu znamená, že při používání a nabíjení takovou nabíječkou, se bude váš smartphone stále vybíjet, leč pomaleji. Taková navigace, přehrávání hudby přes Bluetooth a zapnutá 4G data dokážou baterku pěkně potrápit.

huawei-carfi-wifi

Aplikace HiLink

Změnu hesla a další správu tohoto přenosného hotspotu provedete přes aplikaci HiLink. Dostupná je pro operační systém Android a iOS.

Závěr

S funkcí Wi-Fi hotspotu jste se už mohli setkat v naší recenzi na VW Touran s infotainmentem Columbus. Huawei CarFi je naopak čistě jednoúčelné zařízení, jehož cílem je pokrýt vaše auto rychlým internetem ze zdířky zapalovače. To se mu skutečně daří a svůj účel plní znamenitě, avšak v době, kdy naprostá většina smartphonů umí vytvořit Wi-Fi hotspot také, mám za sebe trochu rozpačitý názor na opravdovou užitečnost.

huawei-carfi-hotspot

Každopádně, pokud jste pro toto zařízení využití našli a nevadí vám ani cena okolo 2000 Kč, určitě ho můžu doporučit. Fungovalo přesně podle očekávání, přičemž vtipný tvar golfové hole se vzorem karbonu snad nikoho nemůže urazit.

Written by:

Published on: 30.8.2016

Filled Under: Hlavní strana, Inteligence v autech, vychytávky

, , , ,