Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Všechny programy ČT dostupné v HD i na satelitu

Česká Televize začala od dnešního dne šířit všechny své programy ve vysokém HD rozlišení na satelitu Astra 23,5°E. Kapacitu a provoz pro ČT nově zajišťuje společnost M7 Group, provozovatel mimo jiné i satelitní televize Skylink.

Dnes byly na družici Astra 3B zpřístupněny všechny programy České Televize v HD kvalitě, tedy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a nově také ČT 24 HD, ČT:D/art HD a regionální ČT 1 HD JM A ČT 1 HD SM. Všechny stanice krom ČT 24 HD jsou kódovány systémy Cryptoworks (0D96), Irdeto (0624) a Viaccess (0500). Pro příjem těchto programů je zapotřebí dekódovací karta ČT nebo karta platformy Skylink.

ct

Všechny zmíněné stanice se nachází na nové frekvenci, jejíž parametry naleznete na konci tohoto článku. Vedle televizních programů tuto frekvenci obsadily také stanice Českého Rozhlasu (ČRo). Konkrétně se jedná o rozhlasové stanice ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, ČRo Radio Wave, ČRo Radio Junior, ČRo D-Dur, ČRo Region, ČRo Radio Retro, ČRo Radio Praha, ČRo TEST AAC (ČRo Radiožurnál).

V nejbližších dnech dojde k ukončení souběžné distribuce a zároveň k ukončení šíření SD programů České Televize na družici Astra 23,5°E. Konkrétně 14.11.2016 má dojít k vypnutí původních pozic. Diváci tak mají pouze několik dnů na přeladění svých přijímačů.

Technické parametry pro příjem stanic ČT a ČRo:Česká Televize logo

Družice: Astra 3B (23,5°E)
Frekvence: 12 344 MHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulace: 8PSK
Transpondér: 3.233
Pilot: OFF
Vysílací svazek: Pan-Evropský široký (PE2)