Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: Bang & Olufsen Beoplay H3 2nd

Výrobce luxusní audio techniky, Bang & Olufsen, se dostal do širšího podvědomí tuzemského spotřebitele hlavně díky instagramové spolupráci s Leošem Marešem. Vyzkoušel jsem „nejlevnější“ in-eary z jejich nabídky, abych si udělal obrázek o tom, jak hrají. Proč ty uvozovky? Protože i ta nejlevnější sranda vyjde na 4 tisíce, což je za špunty pro většinu z nás pěkná darda. Samozřejmě audiofilové by mohli namítnout, že nic levnějšího nemá smysl poslouchat, ale buďme při zemi. Toto není produkt pro audiofily.

Budeme-li se bavit o designu, tak ten B&O fakt umí. Co produkt, to perla. Některé ženy jsou hodně vysazené na své domovy a doplňky, když si pak nadšeně přinesete domů bedničky 5.1 od Geniusu, tak s argumentem, že podle vás skvěle hrají, pravděpodobně neuspějete. Poletí první bendy a za nima vy. Vsadil bych se, že s B&O Beoplay A9, vás žena určitě z domu nevyhodí. A není to tím, že by snad ženy měly absolutní sluch, většinou mají jen více citu pro design… Zpátky ale od beden ke sluchátkům.

Elegantní kovové in-eary jsou ozdobeny 26 vyfrézovanými ventilačními otvory, které se postarají u tohoto typu sluchátek o naprosto netradičně otevřený zvuk. Připočteme-li k tomu až neskutečný pocit lehkosti v uchu, máte spíš dojem, jako byste měli na uších klasická sluchátka. Prakticky je vůbec nevnímáte. Zatímco ale klasickými in-eary ani na vysokou hlasitost neotravujete nikoho v open-spacu nebo MHD, u Bang & Olufsen H3 je to zřejmě i díky ventilačním otvorům jinak. Zvuk jde ze sluchátek dost slyšet a to jak ven, tak bohužel i dovnitř. Utěsnění není nic moc. Označil bych je za takový hybrid. Kombinují totiž přenositelnost in-earů a zvukovou charakteristiku on-earů.

Osobně bych v této cenové relaci očekával užší krček, člověk pomalu při nasazení neví, jestli to jsou in-eary nebo klasické pecky. Frekvenční rozsah 20 Hz až 16 kHz taky není bůh ví co, když už u sluchátek za tisícovku najdete kusy s mnohem širším rozsahem 10 Hz – 19 kHz. Na obhajobu B&O, jsou aspoň použité reproduktory nadstandardně velké a ten otevřený zvuk který vyloudí stojí za to.

Zvukový projev je čistý, rozhodně ne přebasovaný, díky tomu se skvěle hodí na poslouchání podcastů a mluveného slova. Pěkně zní prakticky všechny skladby, kde je kladen větší důraz na vokály. Posloucháte-li EDM (electronic dance music), budou vás mnohem více bavit o polovinu levnější Klipsch Reference R6. S Bang & Olufsen H3 si prostě epické dropy neužijete.

Závěr

U sluchátek Bang & Olufsen Beoplay H3 si rozhodně připlácíte za styl a zpracování. Hrajou dobře, od in-earů za 4 tisíce bych ale čekal po stránce zvuku úplně jiný vesmír. Otázkou taky je, kolik stylu malé in-eary můžou udělat a jestli se do tak „malé image“ vyplatí investovat. To už nechám na vašem uvážení. Rozhodně jsou na trhu za stejnou cenu neporovnatelně lepší sluchátka, které se sice nedají použít jako headset a neudělají tolik parády, ale zvukově jsou rozhodně zábavnější.

Written by:

Published on: 5.10.2017

Filled Under: Hlavní strana

, , , ,