Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Oblíbené torrentové úložiště CZTorrent opět nefunguje: zásah policie, nebo útok hackerů?

V posledních dnech nám chodí čím dál více dotazů k nefunkčnosti serveru CZTorrent, o čemž jsme v minulosti již několikrát informovali. Nyní je však výpadek větší a trvá několik dní. Co se stalo?

Před pár dny vydal uživatel Skippy (moderátor CZTorrentu) na svém Twitteru poněkud znepokojivý tweet. Neuvádí proč CZTorrent nefunguje, ani kdy bude fungovat, jen oznámil jeho nefunkčnost, která by měla trvat až v řádech měsíců.

Nutno říci, že jeho zpráva dává velký prostor pro spekulace – od hackerského útoku až po zásah policie. Neradi bychom spekulovali, protože informací je pramálo, hned další den však Česká televize na svém Twitterovém účtu oznámila zúčastnění se české policie na zásahu proti organizované skupině, která se zabývala nezákonnou distribucí filmů.

Data o nedostupnosti můžete sledovat také na serveru IsItDownRightNow. V České republice je stahování filmů pro osobní potřebu legální, nesmí se ale dále šířit. Torrentová síť však (zjednodušeně řečeno) funguje tak, že přijatá data v případě potřeby také dále sdílí. Pokud se neomezí upload (tedy odesílání) na nulu, dopouští se uživatelé porušení autorských práv.

Written by:

Published on: 18.9.2020

Filled Under: novinky