Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

freeSAT: přesun Slovak Sport HD na jinou frekvenci

Společnost Slovak Telekom (ST) se rozhodla vyřadit kanál Slovak Sport ze svých sítí – Magio Sat, Nová Digi TV SK i IPTV Magio TV. Z tohoto důvodu dochází ke stěhování programu z kapacity ST na transpondér UPC DTH a je proto potřeba přeladit na novou frekvenci.

Jelikož Slovak Telekom poskytoval distribuční signál svým abonentům a také klientům UPC DTH v Česku a na Slovensku, dochází k přesunu programu na transpondér společnosti UPC DTH, operátora platformy freeSAT. Pro další sledování programu bude proto nutné provést přeladění přijímače na níže uvedené parametry.

V době publikování této zprávy byla již v provozu programová pozice „Slovak Sport 1 HD“ ale bez video a audio bit rate. Naladění programu na některých přijímačích proto bude možné až po spuštění programu na nové frekvenci.

technické parametry – Slovak Sport HD:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 12,034 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

Přeladění se bude týkat pouze HD verze – Slovak Sport HD. Slovak Sport v klasickém (SD) rozlišení se od počátku vysílá z kapacity UPC DTH. Jeho frekvence tedy zůstává zachována.

Slovak Sport TV se původně zaměřoval na slovenské sporty, které nedostávaly prostor na jiných stanicích. Později byla programová nabídka rozšířena o populární mezinárodní sportovní soutěže.

Slovak Sport můžeme mimo freeSAT, kde se nachází SD i HD verze, nalézt i v nabídce satelitní platformy Skylink (pouze SD verze), kabelové UPC (HD verze) nebo O2 TV (HD i SD verze).