Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

EXKLUZIVNĚ: Představujeme „FlixBox“, přijímač pro novou satelitní službu FLIX TV

Naší redakci byl exkluzivně zapůjčen satelitní přijímač FlixBox, který je určený pro nového satelitního operátora – FLIX TV. Ten by měl v České republice odstartovat letos na jaře. Společnost bude pro své služby používat družici Eutelsat 16A, která se nachází na pozici 16° východně.

VZHLED a KONEKTIVITA

Přijímač v černém provedení skříně má velice malé rozměry 145×35×120 mm (Š x V x H). Na spodní straně jsou samolepky, které se dají využít pro přilepení přijímače na zadní stranu TV. Přijímač Vám tak nemusí překážet vedle televize a může být šikovně ukrytý.

PŘEDNÍ PANEL

Zde najdeme stavové diody, velmi dobře čitelný oranžový čtyřmístný numerický displej s IR čidlem a jeden vestavěný dekodér CONAX pro dekódovací kartu.

BOČNÍ PANEL

Pravý boční panel obsahuje dva porty USB 2.0. Ty lze využít pro připojení externího disku, nebo USB WiFi adaptéru. Levý boční panel je pak zcela prázdný. Pokud tedy pomineme větrací otvory.

ZADNÍ PANEL

To nejdůležitější pro chod přijímače se ukrývá, kde jinde než, na zadním panelu. Ten obsahuje (zleva): IR port pro připojení externího IR čidla (IR IN), vstup pro satelitní tuner (LNB IN 13/18V), S/PDIF, HDMI, SCART (TV), a port pro připojení externího napájecího adaptéru (DC 12V/1A).

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Dálkové ovládání je úplně dole označeno logem společnosti FLIX TV. Disponuje 55 tlačítky, která jsou výborně rozmístěna i dobře a čitelně popsána. Úhel komunikace s přijímačem má velký rozsah. Přepínání mezi programy je svižné (do 2 s).

PODMÍNĚNÝ PŘÍSTUP

Přijímač má jeden vestavěný dekodér CONAX. Nachází se na spodní přední straně přijímače. Dekódovací karta se vkládá čipem dopředu a nahoru.

AKTUALIZACE SW

Aktualizace softwaru lze provést několika způsoby:

  1. Atualizace HTTP
  2. Aktualizace přes FTP
  3. Aktualizace přes družici – TP FlixTV OTA Upgrade: 10,928 H 30000 3/5 DVB-S2 8PSK

INSTALACE

Celkový start přijímače od zapojení do el. sítě do zobrazení kanálu je cca 37 vteřin.

MENU

INFOLIŠTA

Info lišta se zobrazí při každém přepnutí kanálu, nebo ji můžete zobrazit pomocí tlačítka (INFO). Obsahuje vlevo nahoře (modře napsáno) číslo pozice a název kanálu. Pod těmito údaji se nachází EPG informace – aktuální a následující informace s počátečním a konečným časem. Úplně naspodu v levé části se nachází informace o frekvenci (TP) a satelitu, na kterém se aktuálně sledovaný kanál nachází. Vpravo nahoře je pak aktuální čas a datum. Pod ním pak barragrafy zobrazující sílu a kvalitu signálu. Úplně vpravo dole se nachází ikonky, které informují například o dostupnosti teletextu, zda je kanál kódovaný, jestli daný kanál máme ve favoritní skupině a další.

Při opakovaném stisknutí tlačítka INFO se zobrazí další okno – Detail. Zde je uveden název kanálu, aktuální událost co nyní běží s časovým údajem od – do a také jsou zde bližší informace k danému pořadu (pokud jsou dostupné). Šipkou doprava se pak dostaneme na následující událost.

Přijímač byl pro testování napojený na parabolu o velikosti 80 cm.

Stiskem červeného tlačítka se pak otevře další okno – Informace. Zde jsou spíše technické parametry, které jsou pro běžného uživatele víceméně nepodstatné.

PVR a NAHRÁVÁNÍ

Přijímač podporuje formátování disku souborovým systémem FAT32. Nahrává pořady přes rozhraní USB 2.0 na externí USB disky. Soubory jsou ukládány ve formátu *.ts. Nahrávání se spouští standardně tlačítkem REC. Nahrávky se dají bez problémů přehrát v PC, nebo v chytré televizi. Pokud v Menu povolíme funkci TimeShift, bude se nám automaticky ukládat obraz okamžitě po připojení externího USB disku. Můžeme si tak vysílání kdykoliv přetočit nazpět. Zmáčknutím tlačítka PAUSE se vyvolá časová osa, na které stačí šipkami posunout ukazatel, a stisknutím tlačítka OK se vrátíme ve vysílání na námi zvolené místo.

EPG

Elektronický programový průvodce vyvoláme stlačením tlačítka EPG. Po otevření okna si stlačením zeleného tlačítka můžeme vybrat ze čtyř variant zobrazení – Aktuální EPG, Následující EPG, Více a Rozvrh. Přijímač zobrazuje EPG až na 7 dní dopředu, pokud je vysílán.

OSTATNÍ

Změnu zvukové stopy na aktuálním kanálu lze provést stisknutím červeného tlačítka AUDIO. V levé části obrazovky se pak otevře okno – Zvuková stopa. Pak už jen stačí šipkami nahoru a dolů vybrat požadovanou audio stopu a potvrdit tlačítkem OK.

Mód spánku se aktivuje tlačítkem s ikonkou hodin, které se nachází pod červeným tlačítkem POWER. Opakovaným stiskem si uživatel v levé horní části obrazovky vybere požadovaný čas, za který by se měl přijímač vypnout. V závorce je pak uveden také čas vypnutí.

OBSAH BALENÍ

Satelitní přijímač je zabalen v červeno-bílé krabičce s logem společnosti o rozměrech 210 x 100 x 170 mm (Š x V x H). Balení obsahuje samotný satelitní přijímač, dálkové ovládání, napájecí adaptér (délka kabelu – 120 cm), IR čidlo pro dálkové ovládání (délka kabelu – 145 cm), manuál, uživatelskou příručku FLIX TV a 2x AAA baterie.

.

.

Přijímač zapůjčila firma FLIX TV s.r.o., které tímto za celou redakci PCDAYS děkujeme.

Webová stránka společnosti: www.flixtv.cz

.

Společnost FLIX TV nenese žádnou odpovědnost za správnost údajů uvedených v tomto článku.

.