Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: Acer Aspire Timeline X 3830TG

Tento notebook testuju už  kolem dvou měsíců a podělím se s vámi o pozitivech i negativech tohoto 13“ notebooku.
Jako jednu z hlavních předností u 13“ notebooku vidím absenci CD/DVD mechaniky, která u těchto počítačů podle mě nemá co dělat. Zabírá místo, přidává na váze a podobně, takže tady určitě +. Jak jsem již naznačil, tak hmotnost tohoto notebooku není nijak veliká. Pouhých 1,9 kg a je příjemně tenký. Je to ovšem daň za měkčí display a celou konstrukci notebooku. Ale je nutno podotknout, že pokud se k notebooku nebudete chovat, promiňte mi to jako „prasata“ tak si myslím, že to není důvod k tomu si jej nekoupit.
Dále bych vyzdvihl grafickou kartu Nvidia GeForce 540M Optimus, se kterou se díky 1GB vlastní paměti a celkové paměti 2741MB (TurboCache) nemusíte bát ani moderních her jako Crysis 2 ani NFS Hot Pursuit 2010. Abych nezapomněl, tak v počítači je i druhá grafická karta a to integrovaná v procesoru. Ta je zaplá prakticky furt. Pokud si ale pustíte například HD video, hru, nebo jakýkoliv program, který potřebuje lepší grafický výkon, automaticky se vám spustí grafická karta Nvidia. Změnu grafické karty ani nepostřehnete.
Procesor je také poměrně slušný na cenovou kategorii. V notebooku je Intel Core i5 2410 postaven na nové technologii Sandy Bridge, to znamená, že pokud není potřeba výkon, dokáže se procesor „podtaktovat“ pod hranici 2,3GHz. A naopak pokud budete potřebovat výkon je schopen se přetaktovat sám od sebe až na 2,9GHz.
Co se týče pevného disku (HDD), tak ten je podle mého názoru dostačující 750GB. Má sice pouze 5400 RPM, v dnešní době je už běžných 7200, ale i tak je HDD součástka, která dělá největší hluk, protože větráček se pravidelně vypíná.
Pokud rádi máte počítač na posteli, v peřinách nebo kde ještě, určitě vás také acer potěší tím, že se moc nepřehřívá. Naopak když hrajete hry, hodí se notebook něčím podstavit, popřípadě přikoupit chladící podložku. Jakmile ale je počítač podstaven, chlazení je perfektní.
Paměť RAM je tady pouze jedna. 4GB 1333MHz ovšem máte ještě jeden volný slot. To znamená, že si můžete rozšířit paměť až na 8GB.
Konektory – díky modernímu konektoru USB 3.0 (modrý), který je mnohem rychlejší, než jeho předchůdce je tento notebook i do budoucna konkurence schopný. Další konektory HDMI, RJ-45 (síťový kabel), konektor pro obrazovku, anebo vstup a výstup zvuku jsou již v dnešní době samozřejmostí.
Další příjemnou maličkostí je i čtečka karet, anebo možnost vložit SIM kartu. Touchpad podporuje multi touch.
Rada na závěr, pokud budete reinstalovat operační systém Windows a budete tam chtít mít znovu Windows tak používejte vždy jen Windows 7 se SP1 (service pack 1) nebo novější. Se starším operačním systémem vám notebook spustí jen obrazovku při startu systému.

Výdrž je asi 9 hodin při kancelářské práci.

Cena se pohybuje okolo 17 500 korun.

Youtube video: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fVKY0DpdJdo

Written by:

Published on: 28.7.2011

Filled Under: Hlavní strana, recenze