Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

22 z každých 100 nových aktivovaných domén ve Spojených státech běží na WordPressu

Matt Mullenwg, jeden z hlavních vývojářů redakčního systému WordPress dnes oznámil nové zajímavé statistické údaje o pokračujícím růstu jednoho z největších publikačních systémů vůbec.

Podle informací uveřejněných dnes na blogu zaujímá WordPress 14% z jednoho milionu těch nejvíc TOP stránek na celém světě. Jen pro zajímavost ještě před rokem to bylo pouze 8,5%. Poslední údaje hovoří také o tom, že každá dvaadvacátá nová doména ze sta běží na WordPressu.

Popularita mikroblogů jako například Twitter vytvořila velké otázky, zda úplně nezničí normální blogy. Ovšem WordPress je velmi přizpůsobivý, populární a rozšířený redakční systém, na kterém se provozují opravdu velké stránky a nejde pouze o blogy.

Na WordPressu pro zajímavost běží opravdu velká zahraniční stránka o novinkách na internetu The Next Web nebo také naše stránka.

K dnešnímu dni je na hlavní stránce WordPressu 15 825 pluginů s 208 238 535 staženími a 1415 tématy s 36 544 428 staženími. Ovšem na internetu existují desetitisíce témat a ještě více pluginů, od free až po placené.

Mnoho lidí si  WordPress pochvaluje díky dobrému SEO, jednoduché obsluze a také příjemné komunitě.

WordPress ke stažení česky: http://cs.wordpress.org/ 

Oficiální stránka WordPressu: http://wordpress.org

Návod jak nastavit WordPress u sebe doma na XAMPPu: http://www.pcdays.cz/2011/08/01/wordpress-na-xamppu/

Článek převzat z: http://thenextweb.com

 

 

Written by:

Published on: 19.8.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky