Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Apple iPhone 5

Apple 5? Ano je to sice krátká doba od oficiálního vydáni tzv. „chytrého“ mobilního telefonu s názvem Apple 4 ale zahraniční gigant Steve Jobs potvrdil 17. srpna 2011 na konferenci v USA nový vývoj Apple iPhone 5!

Oficiálně dojde k představení tohoto zařízení podle řady zahraničních pozorovatelů v září na plánované konferenci Applu. Ve stejnou dobu,plánuje výrobce uvolnit ke stažení pátou generaci svého mobilního operačního systému iOS.

Nový apple 5 by měl obsahovat zrovna tuto verzi ios 5.

iOS 5.2.3 beta

 

iOS 5 bude od svích předchůdců iOS 4 doplněné odhadem o 200 nových funkcí a vylepšení. Jednám z nich je nový způsob snadného prohlížení oznámení a jejich správy na jednom místě bez vyrušování díky funkci Notification Center. Mezi zařízeními s operačním systémem od Applu navíc bude možné díky aplikaci iMessage pohodlně posílat obrázky, videa i textové zprávy a to nejen z iPhonu na iPhone, ale například i na iPad.

Další funkce které iOS 5 bude obsahovat jsme pro vás shrnuly na 3 podle nás nejdůležitější.

 

  • Notification Center
  • iMessage
  • Newsstand

Další žhavá novinka v novém zařízení Applu je služba  iCloud.

Tato služba (iCloud) by měla být jedním z největších vylepšení nového operačního systému. Umožní uživatelům uchovávat jejich kontakty, aplikace a veškerá další data na webu, a přistupovat k nim pak bude možné z jakéhokoliv přístroje firmy Apple.

Stačí do aplikace iCloud zadat přihlašovací jméno a heslo a program sám zajistí integraci s používanými aplikacemi. Synchronizace mezi různými zařízeními přitom bude fungovat automaticky přes internet, takže nebude potřeba připojování k PC.

Jobs uvedl  na konferenci.„Chtěli jsme to udělat už před deseti lety, ale technicky to bylo možné až nyní,“

 

Mylím že o operačním systému jsme si pověděli dost teď bych se rád vrátil k Iphone takovému.

Nic není potvrzené takže na internetu kolují zvěsti jak bude vlastně Apple 5 vypadat? QWERTY nebo velký display.Není zatím potvrzené a může jít jen o mylnou informaci ale podle zahraničních médií bude mít pětka proti svému předchůdci větší displej. Vychází přitom z fotografie krytu iPhonu 5, která se objevila na internetových stránkách čínského výrobce, který Applu dodává součástky na přístroje.

 

Na uniklé fotografii (viz konec článku) je vidět, že by se při stejné velikosti telefonu měla plocha displeje rozšířitdo šířky i délky. Okraje na pravé a levé straně by mohly být velmi tenké. Podle některých spekulací na internetu by měla mít pátá generace výsuvnou QWERTY klávesnici. Proti iPhonu 4 by měla být novinka rychlejší díky novému procesoru A5. Ten v současnosti už používá iPad 2. Vylepšení by se měl dočkat také vestavěný fotoaparát, jehož rozlišení by se mělo zvýšit z 5Mpix na 8Mpix.

Zatím se nedá 100% říct jak to s Apple Iphone 5 bude nicméně budeme tuto situaci nadále sledovat a informovat Vás o každé další změně či nějakému důležitému datu.

Náhledový obrázek použit z: MacRumors.com

 Článek pro PcDays napsal: Oldřich Tuška

 

 

Written by:

Published on: 20.8.2011

Filled Under: Hlavní strana, mobil, novinky