Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Microsoft slibuje podporu USB 3.0 na Windows 8

Dnes Microsoft na svém blogu oznámil, že podpora USB 3.0 bude součástí jeho operačního systému Windows 8. Což můžeme brát jako takovou drobnou novinku a  ty velké si určitě nechává na představení osmiček, jelikož USB 3.0 funguje už Windows 7. Sice ne samy od sebe, musíte si přiinstalovat ovladač, ale funguje.

USB 3.0 je 10x rychlejší než jeho starší bratříček 2.0 a ve Windows by měl obstarávat funkci jako u Apple Thunderbolt. Dále se vývojový tým vylepšuje a stále vyvíjí nové ovladače aby byla přenosová rychlost co nejvyšší. Standart USB 3.0 vyšel už v roce 2008 a jeho nejvyšší nárůst na trzích se předpokládá v roce 2013.

S novým standardem budete schopni kopírovat videa ve vysokém rozlišení do 80 sekund místo 15 minut s USB 2.0

Thunderbolt je konektor od Intelu a přestože dosahuje vyšších přenosových rychlostí, tak jej Microsoft bojkotuje, takže zřejmě upadne do zapomnění, anebo se z něj vyvine něco jako FireWire u kamer.

Video se srovnáním rychlostí USB 3.0 a USB 2.0

Written by:

Published on: 23.8.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky, Windows 8