Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

MusicJet by měl být představen již dnes!

Možná už dnes se spustí český projekt se streamovanou hudbou. Její jméno bude MusicJet. Tohoto projektu se účastní i česká internetová jednička Seznam.cz a díky tomu se budete moci přihlásit pomocí údajů k vašemu účtu (emailu).

Verze:

Zatím se hovoří o dvou až třech verzích, ve kterých bude MusicJet k dispozici.

První si rozebereme první možnost (2 verze):

Lite:

 • zdarma
 • streamování stovek tisíc skladeb
 • automatické doporučování skladeb
 • sdílení seznamů skladeb na sociálních sítích
 • diskografie, přehledy singlů, alb
 • přehrávání na pc
 • po třech měsících dochází k postupnému deaktivování funkcí
 • reklama

Premium:

 • Mobilní verze přehrávače pro Android a Symbian, pro iOS zatím chybí
 • synchronizace playlistů
 • offline přehrávání
 • bez reklamy
 • neomezené poslouchání
Druhá možnost je prakticky stejná jako ta první, pouze s rozdílem, že ještě bude existovat verze Lite bez reklam. Ale to ještě není jisté.
Podle všech dostupných informací má být MusicJet představen dnes na tiskovce seznamu odhalen.
Na stránce seznam.musicjet.cz je už teď ke stažení verze pro Windows. Jen upozorním, že některými antiviry může být falešně aplikace považována za virus.
Mobilní aplikace je prozatím dostupná pro chytré telefony se Symbianem a Androidem. Verze pro iPhone by se měla objevit snad co nejdříve.

Konkurence pro iTunes? Ale kdepak!

Music jet není žádná konkurence pro Apple, tedy alespoň ne přímá. Jedná se o 2 rozdílné služby. Zatímco iTunes spoléhá na systém, kdy si jednou hudbu koupíte a pak ji máte napořád, MusicJet spoléhá naopak na systém jakéhosi předplatného, kdy za cenu okolo pár desítek nebo stovek korun dostanete přístup k databází milionů skladeb.

Logo

Na hodně diskuzích byly slyšet názory, že logo není dostatečně trefné a hodí se spíš pro hokejový klub (J = hokejka, tečka nad j = puk, namodralé pozadí = led) či mlékárnu (opět díky voleným barvám, stylu písma a pozadí). Podle mě tyto názory nejsou úplně od věci a možná by dokonce stačila jen nějaký obrys noty v pozadí, těžko říci. Musím ale podotknout, že vzhled není vše a jestli bude celá služba perfektně fungovat tak nevidím problém v jejím uchycení.
Zpráva z blogu Seznamu:

Pro aktivaci vlastního účtu na MusicJet nepotřebujete další hesla!

Seznam.cz se rozhodl zapojit se do projektu MusicJet, aby svým uživatelům nabídl snadný přístup k poslechu jejich oblíbené hudby, ať už jsou kdekoliv.

Seznam.cz se rozhodl nabídnout svým uživatelům nejsnazší a zcela legální způsob, jak poslouchat hudbu na internetu. Pro stažení a používání desktopového přehrávače mohou přitom použít stejné přihlašovací údaje, jako ke svému e-mailu. Více než sedm milionů uživatelů si tak kvůli legálnímu poslechu a sdílení hudby nepotřebuje pamatovat další heslo a přihlašovací údaje. Svoji oblíbenou hudbu se všemi svými playlisty tak mohou mít vždy při sobě, ať už jsou kdekoliv. Takže i pokud jste u počítače, který není Váš, ale kde je MusicJet naistalován, tím, že se přihlásíte pod svým heslem k e-mailu, máte po ruce svoji oblíbenou hudbu.

Díky spolupráci s MusicJet si tak všichni naši uživatelé už dnes mohou v MusicJetu přehrát novou desku kapely Support Lesbiens. Vychází dnes a už dnes je možné si ji v MusicJetu stáhnout k poslechu. Přesně takové služby chce Seznam.cz svým uživatelům nabízet – rychlé, jednoduché a dostupné. Se Skupinou Support Lesbiens navíc bude 11. 10. 2011 chat na serveru Lide.cz. Máte se na co těšit. Přejeme příjemný poslech.

Written by:

Published on: 30.9.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky