Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Offline Google Docs

Po dlouhém čekání je konečně hotova aplikace pro offline používání Google Docs, funguje na podobném principu jako ta pro Gmail. Díky této novince nemusíte být připojeni k internetu a máte stále své nejpoužívanější dokumenty u sebe. Pro zjištění, které dokumenty jsou synchronizovány slouží tlačítko v menu.

Nastavení offline Google Docs:

Okamžitě po načtení stránky se vám zobrazí „bublina“ s informacemi o offline Google Docs, klikněte na ni. Zobrazí se vám něco podobného jako je na obrázku níže a dále pokračujte modrým tlačítkem s popiskem „allow offline docs“.

Potvrzení aktivování offline dokumentů. Dále pokračujte opět modrým tlačítkem „install from Chrome web store“. Doufám, že nemusím připomínat, že je nutností mít nainstalovaný internetový prohlížeč Google Chrome.

 V internetovém obchodě vyberte možnost „Přidat do Chromu“ a instalace se sama automaticky provede.

 A toto je již záložka Aplikace v Google Chrome. Jak vidíte tak přibyla i ikonka Dokumenty Google přes kterou se dostanete ke svým nejpoužívanějším dokumentům i bez připojení k internetu.

Služba Google Docs je tzv. cloud pro vaše data, zejména pak tabulky, prezentace, textové dokumenty,… V základu nabízí 1GB volného místa s tím, že je jej možné navýšit až na 16TB za určitou částku za rok. Ceny jsou uvedeny níže. Zamyslíme-li se ale, že 1 GB je pouze na dokumenty a na fotky je služba Picasa, najednou to tak málo není. Málo kdo má dokumenty, které zabírají více než 1GB.

Ceny:

  • 1 GB Free
  • 20 GB ($5.00 USD per year)
  • 80 GB ($20.00 USD per year)
  • 200 GB ($50.00 USD per year)
  • 400 GB ($100.00 USD per year)
  • 1 TB ($256.00 USD per year)
Postupně se můžete dostat až ke 16 TB za cenu 4,096 $ za rok.
Myslím, že je to další funkce, která dokáže hodně potěšit lidi co potřebují pracovat se soubory i když nejsou připojeni k internetu a to jim zatím na Google Docs vadilo. Rozhodně pozitivní zpráva.

Written by:

Published on: 26.9.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky