Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Google Chrome je virus? Podle Microsoftu ano

Antivirový program od Microsoftu Security Essentials, který je zdarma a povětšinou velmi spolehlivý, dnes hlásil svým uživatelům poplašnou zprávu, že se v jejich počítači nachází trojský kůň. Během pár hodin se přišlo na to, že se nejedná o trojského koně, ale o prohlížeč Google Chrome, který byl antivirem mylně detekován a doporučoval jeho úplné odstranění. Následně pak nebyla možná další instalace tohoto prohlížeče na počítač. Essentials uváděl název viru jako: trojan PWS:32/Zbot, což je virus, který se zaměřuje na sběr citlivých informace (hesel,…).

Zástupci v Microsoftu chybu potvrdili, poškozeným uživatelům (asi 3000) se omlouvají a vydali již aktualizaci, která by měla tento problém opravit. Ve verzi 1.113.672.0 je už chyba opravena.

Teď je otázka, jestli to bylo omylem nebo takový malý naschvál ze strany Microsoftu vezmeme li si stále se zvětšující podíl v mobilních operačních systémech, prohlížečích a webových službách u Googlu.

Written by:

Published on: 3.10.2011

Filled Under: Hlavní strana, novinky