Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak nastavit přihlašovací obrazovku

Pro začátek bych rád vysvětlil, jaký je rozdíl mezi „Přihlašovací obrazovkou“ a „Uvítací obrazovkou“.

V základu je na Windows 7 automaticky nastavena obrazovka uvítací, když je počítač součástí domácí skupiny nebo pracovní skupiny. Obrazovka přihlašovací pak když je částí domény.
Uvítací obrazovka vám dá na výběr z účtů na počítači. Pro přihlášení k nim vám stačí pouze kliknout na něj a napsat heslo (pokud je nastaveno). Poznámka: Uvítací obrazovka nezobrazí všechny uživatelské účty, které jsou na počítači vytvořeny. Některé účty jako Administrátor, jsou skryty. Pro normální domácí použití je Uvítací obrazovka vhodná protože zobrazuje vaše účty na počítači, a vy si tak nemusíte pamatovat krom hesla prakticky nic. Ovšem pro zvýšení zabezpečení v domácí či pracovní skupině, můžete použít Přihlašovací obrazovku namísto Uvítací obrazovky. Ta nezobrazuje názvy účtů.

Přihlašovací obrazovka vyžaduje od uživatele, aby zadal přihlašovací jméno, namísto vybrání si ze seznamu účtů. Přihlašovací obrazovka má taktéž pár funkcí, které se dají nastavit. Ve výchozím nastavení je přednastaveno, že se v poli „Uživatelské jméno“ bude automaticky zobrazovat přihlašovací jméno naposledy přihlášeného. Zabezpečení bezpochyby zvýšíte, když nastavíte, aby se jméno automaticky nevyplňovalo.
K tomu spusťte Místní zásady zabezpečení (klikněte na Start a napište secpol.msc). Otevřete si složku Místní zásady, poté Možnosti zabezpečení. Dvakrát klikněte na – Interaktivní přihlašování: Nezobrazovat naposledy použité uživatelské jméno. Klikněte na Povolit a pak na OK.

 

Automatické vyplňování nedávno přihlášeného uživatele máme tedy vypnuté. Teď se podíváme, jak si tedy konečně nastavit tu přihlašovací obrazovku.

  1. Využijeme tedy Editor místních zásad a skupin (klikněte na Start, napište gpedit.msc a stiskněte Enter).
  2. V editoru zvolte složku/ záložku „Konfigurace počítače“, poté „Šablony pro správu“, „Systém“ a nakonec „Přihlášení“
  3. Dvakrát klikněte na „Vždy použít klasické přihlašování“
  4. Zvolte „Povoleno“ a pak klikněte na OK.

Nyní máte Přihlašovací obrazovku nastavenou. Stačí již tedy pouze restartovat počítač. Ještě upozorním, zapamatujte si přihlašovací jméno, budete jej potřebovat :-D.

Pokud máte počítač v doméně, budete muset stisknout před přihlášením klávesy CTRL+ALT+Delete.

Written by:

Published on: 19.12.2011

Filled Under: Hlavní strana, návody