Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: Tablet I101 GoClever

I když finance nejsou, ale toužíte po solidním 10” dotykovém tabletu, pak je Tablet I101 GoClever dobrým rozhodnutím. Za cenu okolo čtyř tisíc se může pochlubit 1GHz procesorem ARM11, 512MB RAM, webkamerou, 2x USB či HDMI.
Po rychlém startu vám i u tohoto tabletu naběhne Android 2.2. Součástí je i Android Market, kde je v dnešní době k dispozici okolo 450 tisíc aplikací (zdarma + placené).
Tablet svým výkonem není přímo určen pro hraní her, nicméně Angry Birds a podobné si zahrajete čistě, bez sekání. Jeho hlavním účelem je sledování filmů/videí, přístup k internetu a čtení e-knih. Paměť vám v tomto případě chybět nebude, jelikož je možné rozšířit už tak solidní 8GB vnitřní paměť o dalších 32GB a dostat se tak na konečných 40GB!

Display má rozlišení 1024 x 600 pixelů a co se týče kvality, nijak nevybočuje od standardu, ale pozor, nejedná se o kapacitní display tudíž nepočítejte ani s podporou multi-touch.

Odzkoušeli jsme základní aplikace jako: Facebook, Skype (videohovory fungují), Gmail, … Poradí si se spoustou formátů, jakožto všechny androidy (Mp3, AAC, MP4, AVI, FLV, MKV, MOV, PDF, docx, doc, a spousty dalších).

Díky již zmíněnému Android Marketu si zřejmě každý najde tu svou aplikaci, kterou potřebuje a která mu bude vyhovovat.
Zvuk sice není nic moc, ale stále je zde možnost připojení sluchátek do 3,5mm Jack konektoru.

Při porovnání s tabletem z předchozí recenze (MPMAN MP1027), tento WiFi udrží a nepadá na něm :D. Ještě by bylo dobré zmínit, že má dokonce i síťovou přípojku (RJ45) což nebývá standardem.

(+) Pozitiva:

  • cena
  • CZ lokalizace
  • Možnost připojení k síťového kabelu
  • Stylus
  • Paměťová karta (MicroSDHC) až 32 GB
  • 2x USB a 1x HDMI
(-) Negativa:
  • Malá výdrž baterie (dlouhé nabíjení)
  • Špatný zvuk
  • Nejedná se o kapacitní display

Celkový verdikt vzhledem k ceně: 8/10

Celkový verdikt: 5/10

Vysvětlení:
Celkový verdikt vzhledem k ceně: Jedná se o přibližné posouzení produktu v dané cenové relaci, jelikož  není úplně objektivní porovnávat produkty různých cenových hladin (4 a 12 tisíc je určitě rozdíl ve všem).  Nicméně to neznamená, že by levnější tablet nemohl být kvalitní a byla by škoda, kdyby získal zbytečně málo bodů.
Celkový verdikt: Srovnání s produkty všech výrobců a cenových hladin.

Written by:

Published on: 28.2.2012

Filled Under: Hlavní strana, recenze