Životopis Steva Jobse vyjde jako nejdelší česká audiokniha
Nakladatelství Práh po velkém úspěchu knižního životopisu Steva Jobse od Waltera Isaacsona připravilo vydání audio verze tohoto bestselleru. Audiokniha o délce přesahující 20 hodin, v podání Martina Stránského, bude od 29. 2. 2012 dostupná ke stažení do chytrých telefonů a počítačů v elektronické podobě na Audiotéka.cz exkluzivně 7 dní před vydáním titulu na CD.
Všichni obdivovatelé vizionáře Jobse, stejně jako milovníci Applu a moderních technologií, kteří nemají čas číst, si mohou nyní celé dílo poslechnout. Audioknihu namluvil zkušený herec, majitel jednoho z nejzajímavějších hlasů současné české scény a velký příznivec Applu Martin Stránský. Nahrávka vznikla a byla produkována ve studiích ADK-Prague a jejím vydavatelem je Práh s.r.o., stejně jako u tištěné knihy.
Knihy se na českém trhu prodalo od listopadu 2011 již téměř 35 000 výtisků. A přestože má úctyhodných 680 tiskových stran, je namluvená v nezkrácené verzi.
První týden od svého vydání bude audiokniha exkluzivně dostupná pouze na www.audioteka.cz nebo přes mobilní aplikace Audiotéky za cenu 299 Kč. Od 7. 3. 2012 pak bude nahrávka v prodeji také na pevných nosičích jako soubor 3CD MP3 za cenu 399 Kč.
Jediný oficiální životopis, na kterém se zakladatel a dlouholetý šéf společnosti Apple podílel, sepsal Walter Isaacson na základě více než čtyřiceti rozhovorů a interview, které vedl během dvou let nejen s ním, ale také s členy jeho rodiny, přáteli, kolegy i konkurenty. Je to velký příběh, velká pohádka této doby s tím smutným koncem, že Jobs se vydání svého životopisu nedočkal. Svůj statečný boj s těžkou nemocí, který je v knize rovněž zachycen, začátkem října 2011 prohrál. Ačkoliv Steve Jobs na knize spolupracoval, nesnažil se její tvorbu nijak kontrolovat či ovlivňovat. Kniha vyšla těsně po Jobsově smrti a ihned po svém vydání se zařadila mezi celosvětově nejprodávanější tituly.
Martin Stránský
Narodil se v Jihlavě. Jako syn herce a pozdějšího ředitele Horáckého divadla Miloše Stránského měl k divadlu blízko a také si v dětství několikrát zahrál. Po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kterému zůstal věrný. Zde také získal Cenu Vendelína Budila za roli Eddieho v inscenaci Millerova Pohledu z mostu. Díky této roli se dostal do širší nominace na Cenu Thálie. Na tuto cenu aspiroval také nominací za ztvárnění arogantního spisovatele Abela Znorka ve hře Enigmatické variace (Eric-Emmanuel Schmitt). Je stálým hostem pražského Divadla pod Palmovkou. Na divadelních prknech byl mimo jiné Cyranem, Miláčkem, Valmontem, Jagem, Petrucciem, McMurphym v Přeletu nad kukaččím hnízdem.
Pravidelně se také objevuje v televizních seriálech a celovečerních filmech. Pravidla lži, Anička s lískovými oříšky, Peklo s princeznou, Ulice, Kriminálka Anděl, Místo nahoře, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě 2. Martin je jedním z nejlepších současných dabérů. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za nejlepší mužský výkon v dabingu a Ceny diváků za dabování titulní postavy doktora Gregoryho House v seriálu Dr. House. Určitě ho znáte jako hlas spousty dalších výrazných postav, třeba robot Bender z animované série Futurama. Před nedávnem exceloval v audioknize Muži, kteří nenávidí ženy od Stiega Larssona.