Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Apple uvádí nový iPad

Nový iPad nabízí displej Retina, čip A5X, 5megapixelový fotoaparát iSight a ultrarychlé rozhraní sítě 4G LTE

SAN FRANCISCO – 7. března 2012 – Společnost Apple dnes uvedla nový iPad, třetí generaci tohoto mobilního zařízení, které definuje vlastní kategorii. Nabízí fantastický nový displej Retina, nový čip Apple A5X se čtyřjádrovou grafikou a 5megapixelový fotoaparát iSight s vyspělou optikou pro pořizování perfektních fotek a natáčení HD videa v rozlišení 1080p. iPad s Wi-Fi + 4G se připojuje k rychlým sítím po celém světě včetně sítí 4G LTE operátorů AT&T a Verizon. Přitom stále poskytuje 10hodinovou výdrž na baterii* a udržuje si úžasně tenké a lehké provedení. iPad 2 se bude ode dneška prodávat za ještě dostupnější cenu od pouhých 399 dolarů (v USA).

„Nový iPad nově definuje kategorii, kterou Apple před necelými dvěma lety vytvořil. Přináší lidem jednoznačně nejúžasnější zkušenost s technologií,“ řekl Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple. „Displej nového iPadu má nejvyšší rozlišení, jaké se dosud na mobilním zařízení objevilo. Jeho 3,1 miliónu pixelů vykresluje mimořádně ostrý text a neskutečné detaily ve fotkách a videích.“

Displej Retina nového iPadu má čtyřikrát více pixelů než iPad 2. S touto hustotou pixelů nedokáže lidské oko při držení v normální vzdálenosti jednotlivé pixely rozlišit, takže webové stránky, text, obrázky a videa vypadají neskutečně ostře a realisticky. 3,1 miliónu pixelů v displeji Retina je o milión víc než počet pixelů v HD televizi a díky 44procentnímu nárůstu sytosti barev zobrazuje nový iPad barvy, které jsou neskutečně bohaté, hluboké a živé. Filmy lze nyní přehrávat v plném HD rozlišení 1080p, což znamená nesrovnatelné divácké zážitky na mobilním zařízení.

 

Výkonný nový čip A5X se čtyřjádrovou grafikou byl společností Apple navržen tak, aby poskytoval uživatelům rychlou odezvu a podporoval dokonalý displej Retina. S dvojnásobným grafickým výkonem proti čipu A5 dosahuje procesor A5X vynikající rovnováhy mezi výkonem a energetickou úsporností. Uživatelé si tak mohou užít všechny výhody fantastického nového displeje s hladkým rozhraním Multi-Touch, působivými zážitky při hraní her, neuvěřitelnou vizuální hloubkou a celodenní výdrží baterie, jíž je iPad proslulý.

5megapixelový fotoaparát iSight má vyspělou optiku pro pořizování senzačních fotek a nahrávání videa v plném rozlišení HD. Zadní podsvícení umožňuje pořizovat skvělé fotky při horších světlených podmínkách a nová funkce stabilizace videa odstraňuje drncání a otřesy obvyklé při natáčení na zařízení drženém v ruce. Snímky si můžete prohlédnout na velkém displeji Retina a hned upravit, vylepšit a snadno sdílet s přáteli a rodinou pomocí zabudované aplikace Obrázky v iPadu.

iPad Wi-Fi + 4G se zabudovaným adaptérem sítí další generace 4G LTE nabízí naprosto vyčerpávající podporu rychlých sítí po celém světě včetně HSPA+ a DCHSDPA.

Uživatelé iPadu v sítích CDMA i GSM mohou nyní snadno využívat mezinárodní roaming. Skutečně globální iPad nabízí fantastické rychlosti stahování a odesílání dat, takže se webové stránky načítají neskutečně rychle a emaily s velkými přílohami lze snadno odesílat a přijímat. Pomocí Osobního hotspotu lze rychlé připojení k síti na iPadu sdílet až s pěti dalšími zařízeními přes Wi-Fi, Bluetooth a USB**.

Se systémem iOS 5.1, nejnovější aktualizací nejvyspělejšího mobilního operačního systému na světě, získává nový iPad řadu nových funkcí a vylepšení: přepracovanou aplikaci Fotoaparát s technologií stabilizace videa, možnost mazat fotky z Fotostreamu, podporu diktování textu v angličtině, francouzštině, němčině a japonštině a Osobní hotspot. iOS 5.1 hladce funguje s iCloudem, což je převratná sada bezplatných cloudových služeb zahrnující iTunes v cloudu, Fotostream a dokumenty v cloudu. Ve spolupráci se zařízeními iPhone, iPad, iPod touch, Mac a PC automaticky bezdrátově ukládá obsah a kopíruje jej do všech zařízení. Jakmile se obsah změní v jednom zařízení, ostatní zařízení jsou automaticky aktualizována.

 

Nový iPad rovněž podporuje diktování textu, další úžasný způsob, jak při práci využívat vlastní hlas. Místo psaní klepněte na ikonu mikrofonu na klávesnici a iPad začne naslouchat tomu, co řeknete. Po klepnutí na tlačítko Hotovo převede vaše slova na text. Diktovat můžete zprávy, poznámky, text hledaný na webu a další. Diktování funguje i s aplikacemi jiných vývojářů, takže můžete aktualizovat svůj stav na Facebooku, tweetovat nebo diktovat titulky k fotkám na Instagramu. Apple zároveň uvedl aplikaci iPhoto spolu se zásadními aktualizacemi aplikací iMovie a GarageBand, a doplnil tak svou sadu aplikací iLife pro iOS. iLife i aplikace sady iWork – Pages, Keynote a Numbers – byly aktualizovány o podporu nového displeje Retina. iPhoto obsahuje průlomové ovládání Multi-Touch, takže můžete jednoduchými gesty třídit stovky fotek a najít své nejlepší záběry, vylepšovat a retušovat snímky pomocí prstových štětců a prostřednictvím iCloudu sdílet krásné deníky. iMovie nyní umožňuje vytvářet z nahraného HD videa úžasné upoutávky v hollywoodském stylu a novinkou v aplikaci GarageBand je Jam Session, nápaditá a zábavná nová funkce, která umožňuje skupině přátel bezdrátově se propojit, hrát na nástroje a společně živě nahrávat hudbu na zařízeních s iOS. Na iPadu lze spustit všechny z více než 585 000 aplikací dostupných v obchodě App Store včetně více než 200 000 nativních aplikací pro iPad v široké řadě kategorií včetně knih, her, aplikací pro byznys, zpravodajství, sportu, zdraví, referencí a cestování. iTunes Store coby nejoblíbenější obchod s hudbou, televizními seriály a filmy dává uživatelům na dosah katalog více než 20 miliónů skladeb, více než 90 000 televizních epizod a více než 15 000 filmů. Nová aplikace iBooks 2 pro iPad umožňuje uživatelům užívat si zcela nový druh dynamických, poutavých a skutečně interaktivních elektronických knih. Elektronické knihy vytvořené v nové aplikaci Apple iBooks Author nabízejí krásné celoobrazovkové zobrazení s interaktivními animacemi, diagramy, fotkami, videoklipy, bezkonkurenčním ovládáním a mnoha dalšími vlastnostmi.

Ceny a dostupnost

 

Wi-Fi modely nového iPadu budou k dispozici v černém a bílém provedení od pátku 16. března za doporučenou maloobchodní cenu 499 USD*** za 16GB model, 599 USD za 32GB model a 699 USD za 64GB model. iPad Wi-Fi + 4G pro operátory AT&T a Verizon bude k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 629 USD za 16GB model, 729 USD za 32GB model a 829 USD za 64GB model.

iPad se bude v USA prodávat v obchodě Apple Store (www.apple.com), v prodejnách Apple Store a u vybraných autorizovaných prodejců Apple. Od pátku 16. března bude iPad k dispozici také v Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Hongkongu, Japonsku, Portoriku, Singapuru, Švýcarsku, Velké Británii a na Amerických Panenských ostrovech. Nový iPad si mohou zákazníci začít předobjednávat už dnes a úžasný iPad 2 se nyní prodává za dostupnější cenu 399 USD za 16GB Wi-Fi model a jen 529 USD za 16GB Wi-Fi + 3G model.

iOS 5.1 a iTunes 10.6 jsou ode dneška k dispozici jako bezplatné aktualizace softwaru. iPhoto, iMovie 1.3 a GarageBand 1.2 jsou ode dneška jednotlivě k dispozici za 3,99 EUR v obchodě App Store (www.itunes.com/appstore). Keynote 1.6, Pages 1.6 a Numbers 1.6 jsou ode dneška jednotlivě k dispozici za 7,99 EUR v obchodě App Store. Aktualizace jsou pro existující zákazníky zdarma. Do konce března se iPad začne prodávat v Rakousku, Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Finsku, Řecku, Maďarsku, na Islandu, v Irsku, Itálii, Lichtenštejnsku, Lucembursku, Macau, Mexiku, Nizozemí, na Novém Zélandě, v Norsku, Polsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovensku, Slovinsku, Španělsku a Švédsku.

* Výdrž baterií závisí na nastavení zařízení, jeho používání a dalších faktorech. Skutečné výsledky se mohou lišit.

** Osobní hotspot vyžaduje odpovídající datový tarif. Jeho dostupnost by si zákazníci měli ověřit u operátora.

*** Uvedené ceny platí pouze pro USA. Místní ceny budou k dispozici krátce před

zahájením prodeje.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepších osobních počítačů na světě, a systému OS X, sady iLife a iWork a profesionálního softwaru. Apple je se svými přehrávači iPod a online obchodem iTunes lídrem revoluce digitální hudby. Společnost Apple od základu změnila mobilní telefon revolučním iPhonem a obchodem App Store, iPadem definuje budoucnost mobilních multimediálních a počítačových zařízení.

Written by:

Published on: 10.3.2012

Filled Under: tiskové zprávy