Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: iPad 2

Total Score 95%

Přestože už je na trhu nový iPad, podívejme se ještě na ten starší model. Nově totiž starší iPad pořídíme už za cenu od 9 990,00 Kč a i ten starší model si troufnu tvrdit, že v testu porazí všechny ostatní i novější tablety (Android, Windows).

iPad 2 vás i přes absenci retina displaye ohromí jeho jemností, příjemností na dotyk a rychlou odezvou. Tablet má v sobě operační systém iOS verze 5. V Appstore (market) si můžete vybrat z více než 600 000 aplikací, u kterých by se nemělo stát, že obsahují nějaký malware, nebo nebudou fungovat. Najdete tam také celý obsah iTunes, to znamená filmy, knihy, časopisy, hudba, … Hlavně časopisy jsou obrovským lákadlem, protože jsou vážně perfektně zvládnuté. Často je jejich prohlížení i příjemnější než těch papírových. Prohlížením vás doprovází různé animace, po kliknutí na obrázek se vám zvětší, video přehraje… Dále si můžete objednat předplatné časopisu a pak vám bude chodit nový díl každý den přímo až do iPadu a vy už ani nemusíte navštívit trafiku.

Tablet má 16GB paměti a na výběr tak máte verzi pouze s WiFi, nebo WiFi + 3G (pro používání je nutné si u nějakého operátora aktivovat datový tarif).

Prohlížení fotek je také velký zážitek. I přes absenci Retina displaye jsou fotky většinou hezčí než na monitoru. Co se foťáku týče, tak ten žádnou velkou kvalitou nepřekypuje, takový normální foťák jak z mobilu, ale rychlý je jako blesk.

Videohovory vás např. pomocí aplikace Skype úplně „pohltí“. Už žádné sezení u obrazovky, žádné tahání notebooku a řešení kam ho položit. iPad můžete natáčet, přenášet a volat si s lidmi videohovory prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Celý dojem završí perfektně zpracované hliníkové tělo, které se příjemně drží v ruce.

Pozor, je tady ale jedna „záludnost“. Při aktivaci iPadu po vás bude požadována kreditní karta, bez ní vás to nepustí do marketu ani k aplikacím co jsou zdarma. Kreditní karta musí být embosovaná a mít povoleny internetové platby. Bez takové kreditní karty pak toho s tabletem vlastně moc neuděláte.

(+) Pozitiva: 

  • zpracování
  • vyřešení kupování obsahu (iTunes)
  • display
  • videohovory

(-) Negativa

  • nelze vložit paměťovou kartu
  • bez kreditní karty prakticky nefunkční

Written by:

Published on: 20.3.2012

Filled Under: Hlavní strana, recenze