Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

To nejdůležitější z podmínek použití Facebooku

Na Facebooku bude brzy miliarda lidí a skoro bych se vsadil, že si minimálně 90% lidí nepřečetlo podmínky použití. Každý den jej používáte a možná právě ani nevíte, co jste vlastně potvrdili. Proto jsem se snažil vybrat ty nejzajímavější body, abyste ji nemuseli číst celou sami. V dalším článku zase objasním nejasnosti ohledně stránek na Facebooku, včetně záludností při vytváření soutěží.

Celé podmínky (v češtině) zde: http://www.facebook.com/legal/terms

Snažil jsem se vybrat opravdu jen to nejdůležitější, nenechte se zastrašit prvním bodem, ty ostatní jsou krátké, přesto však důležité.

2. 1. Pro obsah chráněný právy k duševnímu vlastnictví, jako jsou fotografie a videa (obsah podléhající duševnímu vlastnictví, DV), nám výslovně udělujete následující oprávnění, v souladu s vaším nastavením soukromínastavením aplikací: udělujete nám nevýhradní, přenosnou, převoditelnou, celosvětovou bezúplatnou (royalty-free) licenci na použití veškerého obsahu podléhajícího DV, který zveřejníte na Facebooku nebo v návaznosti na něj (Licence k DV). Tato licence k DV končí, jakmile svůj obsah podléhající DV odstraníte ze svého účtu, s výjimkou případů, kdy jste tento obsah sdíleli s ostatními (pokud jej také oni neodstranili)

2.2 Jestliže obsah podléhající DV odstraníte, bude odstraněn obdobným způsobem, jako při přesunutí do Koše v počítači. Berete však na vědomí, že odebraný obsah může existovat v záložních kopiích po přiměřeně dlouhou dobu (nebude však dostupný ostatním).

3. 5. Nebudete se pokoušet zjistit přihlašovací údaje ani získat přístup k účtu patřícímu někomu jinému.

4. 1. Neposkytnete na Facebooku falešné osobní informace ani bez povolení nevytvoříte účet pro nikoho jiného.

4. 2. Nebudete vytvářet více než jeden osobní účet.

4. 3. Nebudete jako úvodní obrázek nahrávat kontaktní informace nebo neunikátní či propagační obsah.

4. 8. Své kontaktní informace budete udržovat přesné a aktuální.

4. 10. Nepřenesete svůj účet (včetně jakékoli stránky nebo aplikace, kterou spravujete) na jiného uživatele bez našeho předchozího písemného svolení.

5. 6. Není povoleno použití našich autorských práv či ochranných známek (včetně log Facebook, Facebook a F, dále výrazů FB, Face, Poke, Book a Wall) nebo jakýchkoli zavádějících podobných známek bez našeho písemného svolení, kromě případů výslovně uvedených v našich Pokynech k používání značek.

Written by:

Published on: 12.3.2012

Filled Under: Hlavní strana, sociální sítě