Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak stahovat videa z youtube plnou rychlostí

Jak jste už asi všichni zjistili, server YouTube.com nemění už jen vzhled, ale i způsob uložení dat na jejich serveru. To je ale špatná zpráva pro ty z Vás, kteří si chtějí z youtube občas něco stáhnout, protože díky tomu většina online downloaderů, ale i těch speciálních programů nejde. Jsou totiž dělány na systém uložení dat v době svého vzniku. Proto Vám na 99% ten Váš nepojede. Dnes Vám ukážu, jak lze stahovat z YouTube bez nějakého online prográmku, či nainstalované aplikace.

A o co jde? Nainstalujeme si do počítače script, který u klasického okna youtube mimo jiné zobrazí i tlačítko download. Podporovány jsou Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera a Safari. A na rozdíl od několika málo v současnosti funkčních downloaderů stahování netrvá věčnost, ale stahujete plnou rychlostí!

Video můžete stáhnout ve formátu MP4 nebo FLV v různé kvalitě zobrazení. Číslo před „p“ udává počet vertikálních pixelů, čím vyšší číslo, tím kvalitnější obraz. Videa dostupné v kvalitě 720p nebo 1080p řadíme do HD (High Definition), v současnosti nejvyšší dostupná kvalita videa:

  • MP4 360p (480×270, 480×360) – všechna videa na YouTube jsou dostupná v tomto rozlišení.
  • MP4 720p (1280×720) – HD formát, dostupný u několika málo videí.
  • MP4 1080p (1920×1080) – HD formát, dostupný u ještě menšího počtu videí.
  • FLV 240p (320×240), FLV 360p (320×240, 400×226, 640×360) nebo FLV 480p (640×480, 854×480) – formát FLV dostupný v několika kvalitách.

Nejlepší na této formě stahování je to, že je vše integrováno přímo do uživatelského rozhraní YouTube a navíc je script pravidelně aktualizován.

Jak na to?

Základem všech návodů k jednotlivým prohlížečům je stažení malého souboru – scriptu, který Vám do prohlížeče přidá novou funkci stahování z YouTube. U některých prohlížečů se script nainstaluje sám, ale někdy bude třeba tento soubor uložit (musí mít příponu .js) a následně jej s prohlížečem spojit. Dáme se do toho.

Instalace YouTube Video Downloader ve Firefoxu

Jako u většiny rozšíření pro Firefox bude nejdříve třeba nainstalovat plugin Greasemonkey. Otevřete tedy Firefox a přejděte na stránky pluginu a stáhněte soubor do počítače. Nyní stáhnutý soubor otevřete ve Firexofu (Soubor-Otevřít soubor) a nainstalujeme. Po instalaci pravděpodobně bude nutný restart Firefoxu. Po opětovném spuštění by se v dolním pravém rohu měla objevit malá ikonka opičky. Poté stačí přejít na stránky scriptu a zmáčknout Install. Vyskočí tabulka, kde povolte instalaci a restartujte Firefox.

Instalace YouTube Downloader v Opeře

Přejděte na stránku: https://addons.opera.com/cs/extensions/details/youtube-downloader-2/?display=en
klikněte na tlačítko „Přidat do Opery“

Instalace YouTube Video Downloader v Google Chrome

Přejděte na tyto stránky a klikněte na tlačítko Install. Až Vás Chrome vyzve, povolte instalaci.

Závěrem doporučuji video pouštět v přehrávači VLC media player, který umí přehrávat i soubory ve formátu .flv. Pokud hodláte video převádět do jiných formátů, doporučuji program Format Factory, který umí převést téměř jakýkoliv formát do desítek jiných.

Written by:

Published on: 11.4.2012

Filled Under: Hlavní strana, návody