Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: Sony Vaio VPCCA3S1E

Po dlouhé době je tady další recenze. Tentokrát se mi podařilo podívat se na jedno 14″ Sony Vaio. Přesněji pak VPCCA3S1E.

Notebook na první pohled vypadá atraktivně, použity byly kvalitní plasty. Nic nikde nevrže, zbytečně se neprohýbá zpracování je tedy na slušné úrovni. Při normálním surfování je tichý, ale nemůžu se ubránit dojmu, že je zahřátý více než by bylo nutné.

Po zapnutí mě hned upoutala podsvícená klávesnice, na té se mi mimochodem výborně píše. Dále u klávesnice najdete tlačítka pro zapnutí Assist, Web a Vaio. Ty slouží k nejrůznějším věcem. Třeba tlačítko Assist při spuštěném počítači spustí aplikaci Vaio Care a když je vypnutý, tak jím spustíte VAIO Care Rescue (oprava systému, třeba když vám nenastaruje Windows). Tlačítko Web logicky spouští prohlížeč, přes Vaio se pak zase dostanete třeba k fotkám.
A když už jsme u těch tlačítek, tak je tu i jedno na vypnutí a zapnutí Wi-Fi.

Touchpad má zdrsněný povrch a podporuje gesta.

Konektory notebook také nijak nestrádá za konkurencí. Mimo 3x USB 2.0 najdete také 1x USB 3.0, HDMI konektor, VGA či standardní zdířky pro sluchátka a mikrofon. Máte-li doma ještě spousty CD/DVD a nemůžete se s nimi rozloučit, rozhodně vás potěší i CD/DVD mechanika.

Pochvalu zaslouží Sony za nabíječku, která je malá a lehká. Reproduktory jsou průměrné, neurazí ani neoslní.

I když by to po straně výkonu mohlo být lepší, odpovídá to cenně, značce a předpokládanému využití.

Procesor Intel® Core™ i3–2330M
Externí grafika AMD Radeon™ HD 6470M s 512MB RAM
4GB RAM
500GB HDD
Doba výdrže baterie: přibližně 6 hodin
Rozlišení obrazovky: 1366×768

Přibližná cena: 17 990,-

Jak tedy sami už vidíte, žádný vysoce výkonný stroj to sice není, ale na kancelářskou práci, internet, prohlížení fotek či videí to určitě stačí. Malým zklamáním pro mě byla tloušťka stroje, která je skoro ke 3cm (27,9 mm).

Pokud tedy chcete stylový notebook na běžnou práci, máte rádi kvalitní zpracování a přitom aby měl dlouhou výdrž baterie, je Sony Vaio VPCCA3S1E určitě dobrou volbou.

Written by:

Published on: 30.8.2012

Filled Under: Hlavní strana, recenze