Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

9 metro aplikací zdarma, které byste rozhodně neměli přehlédnout

Jak už titulek napovídá, dnes se budeme bavit o metro aplikacích. Minulý týden jsem se donutil ke koupi upgradu z Windows 7 na Windows 8 PRO za zvýhodněnou nabídku 29,99€ (která mimochodem ještě stále platí do konce měsíce…). No a protože nejsem ten typ uživatele, který i když má něco nového, používá stále jen to staré, na co je zvyklý, ale snažím se objevovat stále nové možnosti dané věci, přišly na řadu i mnou z počátku nevelmi oblíbené Metro aplikace.

Vzhledem k tomu, že je celý Windows Store plný kravin a nefunkčních aplikací, bylo opravdu velmi těžké najít něco použitelného. Nakonec se mi však povedlo najít pár celkem užitečných aplikací, které, když už nic jiného, ušetří alespoň místo v systémové liště nebo prohlížeči.

1. Google Search

O kvalitách vyhledávače Google nemůže být pochyb. Vzhledem k faktu, že s touto puštěnou Metro aplikací jej máte stále po ruce v jakémkoliv programu (stačí najet do levého horního rohu), zařadil bych ji mezi jedny z nejužitečnějších. Ostatně, svědčí o tom i počet hvězd „kvality“. Další výhodou může taky být paměť (historie) na to co jste hledali.

google

2. Evernote

Tento prográmek pro správu úkolů, poznámek, atd. snad ani není potřeba představovat. Tato služba má prostě aplikaci prakticky na všechny platformy. Verze pro Metro toho sice neumí tolik, jako desktopová verze, avšak většině uživatelů bohatě postačí.

evernote

3. Google Music

Další z aplikací, kterou jsem si oblíbil je Google Music, sloužící k přehrávání obsahu ze stejnojmenné cloudové služby. Do té si můžete nahrát až 20 000 svých skladeb, nebo si je přímo koupit v obchodu Play. (Služba bohužel stále ještě není dostupná pro náš trh – Česko, avšak s malou pomocí – změna Proxy, se dá toto omezení snadno obejít)

gmusic

4. Svátky

Není nic horšího, než když zapomenete na něčí narozeniny, nebo svátek. S narozeninami vám sice tato aplikace moc nepomůže, ale na svátky je odborník. Nejen že si můžete vyhledat, kdy má kdo svátek, ale dokonce máte k dispozici i živou metro dlaždici, takže vám rozhodně žádný svátek nikdy už neuteče.

svatky

5. V Televizi

Přestože se na televizi už skoro vůbec nedívám, tato aplikace se mi líbí. Především po stránce přehledného podání informací. Okamžitě máte přehled, co běží právě v televizi. Doufám, že ji tvůrci budou dále rozvíjet a třeba se dočkáme i propojení s účtem z oficiální stránky vtelevizi.cz  pro zobrazení pouze našich oblíbených kanálů.

vtelevizi

6. Code Writer

Celkem zajímavý pokus o program na psaní zdrojáků, webů, scriptů, prostě všeho, co budete chtít. Výhodou je fullscreen, celkem přehledné ovládání. Vytknout by se toho však dalo mnohem víc např. chybí napovídání (intellisense). Do budoucna, nebo v současnosti jen na nějakou rychlou editaci to však bohatě stačí.

codewriter codewriter27. News 7

Solidní RSS čtečka pro vaše osmičky.

n78. MINE Facebook

Pokud máte rádi novinky z Facebooku na každém rohu, tato aplikace se vám bude líbit. Oblíbilo si ji mnoho uživatelů nejen díky přehlednosti, ale také pro její aktivní dlaždici, kterou si můžete připnou k vaší nabídce start.

minefb

9. Prime Tube

Rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší YouTube aplikace. Zvládá téměř všechny jednoduché úkony, co byste od ní očekávali. A co je na ní nejlepší? Je zdarma!

youtube

Znáte něco lepšího? Něco, co nám mezi našimi doporučeními rozhodně chybí? Neváhejte a dejte nám a ostatním čtenářům vědět v komentářích!

 

Written by:

Published on: 27.1.2013

Filled Under: Hlavní strana, Windows 8