Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Jak skrýt příjemce emailů

Elektronická pošta, e-mail, mail nebo nesprávně taky email – není snad nikdo, kdo by tuto službu neznal. E-mail je prakticky novodobá služba, která na internetu mezi počítači přes protokol SMTP dovoluje odesílat a přijímat zprávy. Není snad nikdo, kdo by tuto službu neznal a nevyužíval. Email využíváme jak k osobním záležitostem, tak i k těm firemním.

Samozřejmostí je také odesílání zpráv pro více lidí, tzn. budeme rozesílat kopie emailu. Zde pak, zejména ve firemní sféře je profesionálnější používat místo klasické kopie takzvanou slepou, či skrytou kopii.  Jedná se o neviditelnou kopii zprávy, kde adresát zprávy uvidí osoby uvedené v poli „Komu“ a „Kopie“ (=standardní kopie), ale neuvidí ostatní adresáty v poli „Skrytá kopie“.

A k čemu je to dobré? Představme si situaci: Jana rozesílá obchodní sdělení o firmě prodávající automobily svým 5 396 zákazníkům. Zapomene však příjemce zařadit do „Skryté kopie“ a e-mail odešle. Na druhém konci republiky sedí Lukáš, který si právě pročítá nové e-maily a zahlédne e-mail od Jany. Uvidí zde i všechny uživatele. Všechny uživatele tedy pozve do svého Dropboxu, ve kterém získá více místa na ukládání do cloudu, do služeb, které vydělávají díky emailové reklamě a tak dále.. To jen v té méně škodlivé variantě.

Může nastat okamžik, kdy si email otevře Xenie, která se živí věštěním a všem  5 396 účtům pošle nabídky o její služby a tyto nabídky bude odesílat i dvakrát denně. Emaily získají další a další lidé a Vy se pak divíte, proč máte ve Vaši e-mailové schránce samý SPAM.

Jak tedy e-mail se skrytou kopií odeslat? Jednoduše.  Není to žádná věda. Tlačítko pro přidání skryté kopie je skoro vždy hned u pole, nebo tlačítka „Kopie“, takže na něj stačí kliknout a do políčka „Skryté kopie“ přidávat příjemce zpráv. V následujících screenshotech uvidíte ukázky políček „Skryté kopie“ ve třech nejpoužívanějších e-mailových schránkách v ČR.

Written by:

Published on: 27.2.2013

Filled Under: Hlavní strana, návody