Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Fototrade se stala oficiálním distributorem fotoaparátu Lytro

Vážení přátelé amatérské i profesionální fotografie a techničtí nadšenci,

dovolte nám, informovat Vás, že společnost FOTOTRADE s.r.o. se s platností od 1. 1. 2014 stala oficiálním distributorem revolučního plenoptického fotoaparátu značky Lytro americké společnosti Lytro Inc. pro Českou a Slovenskou republiku. Tento nový typ fotoaparátu dramaticky mění fotografii poprvé od 19. století.

Lytro, Inc. je firma, kterou založil v roce 2006 Ren Ng, vědec, který pracoval na Stanfordově univerzitě. Původně se společnost jmenovala Refocus Imaging a později byla přejmenována na Lytro. Společnost od roku 2011 vyrábí plenoptický fotoaparát Lytro, který umožňuje uživatelům měnit zaostření dodatečně po pořízení snímku přímo ve fotoaparátu, v počítači nebo na internetu. První fotoaparát této společnosti s pamětí 8GB byl uveden do prodeje 19. října 2011 a varianta s 16GB paměti pak 29. února 2012. Po uvedení na trh v USA byla distribuce fotoaparátů Lytro rozšířena v říjnu 2012 do Austrálie, Kanady, Hong Kongu a Singapuru a v polovině roku 2013 vstupuje Lytro i na evropský trh. V současné době se Lytro v Evropě prodává v Německu, Rakousku, Svýcarsku a Velké Británii a nyní konečně již i v České a Slovenské republice. V únoru roku 2012 firma získala cenu Silicon Valley/San Jose Business Journal’s Idea and Innovation Award v kategorii spotřební elektroniky.

Fotoaparát Lytro je plenoptický fotoaparát vybavený maticí drobných čoček na snímacím čipu. Tato čidla zaznamenávají veškeré možné dostupné světlo na scéně jdoucí z různých zdrojů a směrů, což znamená, že se hlavní obraz rozdělí řadou mikro čoček umístěnými nad obrazovým snímačem. Software fotoaparátu pak využívá tyto údaje k určení směrů příchozích světelných paprsků. Mezi revoluční vlastnosti plenoptického fotoaparátu Lytro patří možnost určovat rovinu ostrosti (zaostření) obrázků až po jejich pořízení. Díky této vlastnosti není zapotřebí zaostřovat objektiv při vlastním pořízení snímku, což přináší možnost pořizovat snímky rychleji, než u současných konvenčních digitálních fotoaparátů. Tato vlastnost dále umožňuje použít objektiv s větší světelností než je možné u klasických fotoaparátů, důsledkem čehož je vysoká citlivost, která umožňuje fotografování za zhoršených světelných podmínek bez blesku. Snímky lze prohlížet i přeostřovat ihned po jejich pořízení ve fotoaparátu nebo pomocí programů Lytro Desktop či Lytro Mobile prohlížet, upravovat a sdílet přes Lytro Web Gallery, Facebook, Google+, Twitter. Také je lze uložit jako animovaný GIF soubor. A to vše velmi jednoduše, samozřejmě s možností přeostřování. Snímky lze také převádět do klasického formátu JPEG s požadovanou rovinou ostrosti. Velikost výsledného obrázku činí 1080 x 1080 pixelŮ, tedy cca 1,2 megapixelu.

Přístroj ohromuje nejenom revoluční technologií, ale i minimalistickým designem čistých geometrických tvarů. Vypadá, jako nevypadá žádný jiný fotoaparát a dělá, co nedělá žádný jiný fotoaparát. Tělo z eloxovaného hliníku dělá Lytro pevné a ultralehké. Precizní pogumovaný grip umožňuje ergonomické držení a pohodlné fotografování jednou nebo oběma rukama. Přímo na tomto gripu se velmi jednoduše ovládá volič zoomu. Objektiv s 8x násobným optickým zoomem a konstantní světelností f/2 dává prostor pro neomezenou škálu kreativních snímků. Revoluční Light Field Senzor zaznamenává veškeré informace o světle dopadajícím na snímač, včetně úhlu dopadu světla a barev. Tento senzor zachytí 11 miliónům světelných paprsků. Je tedy nutné zapomenout na megapixely a zvyknout si na Megaray. Light Field Engine spolehlivé zpracuje paprsky světla zachycené snímačem. Snímky lze prohlížet a přeostřovat na dotykovém LCD displeji o velikosti 33 x 33 mm. Téměř všechny funkce fotoaparátu se jednoduše ovládají přes tento podsvícený dotyko4 displej, který se také využívá pro prohlížení a přeostřování snímků. Expozice se ovládá velmi jednoduše dotykem na displeji do požadovaného místa. Li-Ion baterie je napevno zabudovaná v těle přístroje a dobíjí se přes Micro-USB konektor. Paměť o kapacitě 8GB (pro 350 snímků) nebo 16GB (pro 750 snimků) je také napevno zabudovaná v těle přístroje, které má rozměry 41 x 41 x 112 mm a hmotnost 214 g. Lytro je dostupné v několika barevných provedeních — Red Hot (červený) 16GB, Electric Blue (modrý) 8GB, Grafit (šedý) 8GB, Seaglass (zelený) 8GB a Moxie Pink (růžový) 8GB. Součástí balení je vlastní fotoaparát, magnetická krytka objektivu, čistící utěrka, poutko na zápěstí, Micro-USB kabel pro připojení a nabíjení. Dále je možné samostatně dokoupit originální doporučené příslušenství, 12n. pouzdro, brašnu, rychlou nabíječku a redukci na stativ.

Webové stránky – produktové i další informace v českém jazyce naleznete na nových internetových stránkách www.lvtrocamera.cz. V blízké době bude spuštěna prezentace také na www.lytrocamera.sk ve slovenském jazyce. Mnoho dalších informací včetně galerie je k dispozici na webu výrobce www.lvtro.com.

Sociální sítě – v současné době je pro české a slovenské fanoušky v provozu nový profil na Facebooku – httos://www.facebook.com/LYTROCAMERACZ, kde můžou fanoušci do 31. 3. 2014 soutěžit o náš revoluční fotoaparát. Nově také vzniká uzavřená skupina na Facebooku Lytro camera CZ/SK – https://www.facebook.com/lytro.camera#!/group_s/lytroczsk/, kde můžou příznivci fotoaparátů Lytro sdílet své fotografie nebo zkušenosti. Na stránce Lytro camera CZ/SK na síti Google+ – httos://olus.google.com/118347158105550345944100sts můžou příznivci Lytra do 30. 6. 2014 soutěžit o další fotoaparát Lytro. Rychlé a krátké zprávy jsou k dispozici na Twitteru — účet Lytro camera CZ/SK – httos://twitter.com/LytrocameraCZSK.

Informace pro média jsou k dispozici na httos://www.lvtro.com/press/. Loga, obrázky, návody, a různé další užitečné informace také naleznete na www.lytrocamera.cz/download/ či http://www.fototradescz/cz/download/.

V případě jakýchkoliv produktových, obchodních a dalších dotazů, nebo pokud máte zájem o zapůjčení fotoaparátů Lytro pro recenze či testy, neváhejte mně prosím kontaktovat telefonicky na čísle 602 271 334 nebo na e-mailu strbacka@fototrade.cz.

Základní údaje o společnosti FOTOTRADE s.r.o. můžete najít na našich internetových stránkách: www.fototrade.cz.

Written by:

Published on: 9.1.2014

Filled Under: tiskové zprávy