Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Fujitsu LX901

Bezdrátový set Fujitsu LX901, mířící do kategorie kancelářského i multimediálního využití, se náhodou dostal do mých rukou. Jak si tedy příslušenství vedlo?

Klávesnice

Provedení je z nijak nevrzajícího, pevného plastu a působí solidním dojmem. Disponuje mnou preferovaným nízkým zdvihem., zároveň je při psaní velmi měkká a z počátku i tichá. Tichost bohužel vydrží jen prvních pár dní, poté co se trochu proťuká, začnete slyšet poměrně nepříjemné, hlastité, plastové ťukání. Absence ergonomické podložka pro ruku může někomu vyhovovat více než dlouhý kus plastu. Tvarované klávesy zlepšují pocit ze psaní. To všechno se podílí na co největším pohodlí při psaní.

Horní část je určena pro 12 dotykových QuickTouch mediálních tlačítek. Můžete jimi ovládat hlasitost, stopnout či přeskočit písničku/film, spustit e-mailového klienta, nebo webový prohlížeč. Ještě nesmím opomenout, že se v této části také nachází indikátor vybíté baterie.

DSC06340

USB přijímač

Mezi klávesnicí a miniaturním, unifikovaným USB přijímačem probíhá šifrované, 128bitové AES spojení. Komunikace probíhá v pásmu 2,4 GHz. Nikdo tak nebude moci odposlouchávat vaši komunikaci. Zároveň si k připojení klávesnice a myši vystačíte pouze s 1 zabraným USB portem.

Není vyžadována instalace ovladačů. Po připojení je možné set okamžitě používat (bez multimediáních kláves). V dnešní době již standardní malý USB přijímač se dá schovat do určeného otvoru v myši.

Myš

Jelikož se nejedná o myš k notebooku, je normální (nezmenšené) velikosti. Laserový snímač svítící modrou barvou vám poskytne přesnou odezvu téměř z jakéhokoliv povrchu. Ač je myš ve všech směrech výborná, potřebujete-li pracovat na skleněném povrchu, bez podložky se neobejdete.

10 tlačítek (z toho 6 naprogramovatelných) se postará o možnost přizpůsobení se každému potencionálnímu majiteli. 3 tlačítka se nachází zevnitř na levé straně myši. Rolovacího tlačítko funguje 4 směry (dopředu, dozadu a náklony do stran). Další dvě nad kolečkem potom zajišťují přepínání DPI v hodnotách 800,1 200 a 1 600 dpi.

DSC06341

Cena při psaní recenze: 1500 Kč.

 

Vývoj ceny

Graf ceny produktu Set Fujitsu LX901 poskytuje server Heureka.cz

Written by:

Published on: 12.4.2014

Filled Under: Hlavní strana, recenze