Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Huawei Ascend Mate7 oficiálně v prodeji

Společnost Huawei zahájila 10. listopadu na našem trhu prodej nového smartphonu Huawei Ascend Mate7, který byl představen na letos veletrhu IFA v Berlíně.

hw_376663

Tato novinka se pyšní svým velkým 6″ displejem s FullHD rozlišením a tenkým rámečkem kolem displeje. Telefon má nejlepší poměr velikosti displeje k tělu telefonu. Samotné tělo je vyrobeno z jednoho kusu hliníku, vyznačuje se precizním zpracováním a jednoduchým elegantním designem se špičkovou ergonomií. Tloušťka zařízení je pouhých 7,9mm a váží 185 gramů.

Do výbavy samotného zařízení spadá osmijádrový procesor Huawei Kirin 925, který se skládá ze čtyř jader A15 o taktu 1,8 GHz a čtyř menších A7 čipů o taktu 1,3 GHz. Jádra procesoru se aktivují v různých konfiguracích v závislosti na výkonových potřebách konkrétní aplikace nebo funkce. Smartphone tedy inteligentně hospodaří s napájením. Ascend Mate7 šetří až 50 % baterie automatickým využíváním menších A7 jader k obsluze standardních aplikací, které spotřebitel využívá přinejmenším 80 % času. Při vyšších nárocích na výkon, například při hraní her, se zapojí větší jádra A15. Jakmile procesor zjistí, že se využívá 85 % až 95 % výpočetního výkonu jednoho jádra, automaticky aktivuje další jádra.

Samozřejmostí je také kvalitní fotoaparát o rozlišení 13 Mpx (BSI od Sony f/2.0). Přední fotoaparát disponuje 5Mpx rozlišením, který využívá 5P asférický objektiv. Nechybí také velká, 4100mAh baterie, díky které se Ascend Mate7 může pochlubit jednou z nejdelších výdrží současných smartphonů. Baterie umožňuje více než 2 dny nepřetržitého normálního používání. Díky vlastní technologii úspory energie nabízí Ascend Mate7 tři úsporné režimy – normální, inteligentní a ultra úsporný. Ascend Mate7 disponuje také inteligentní funkcí tzv. reverzního nabíjení kdy po připojení USB kabelem k jinému přístroji může fungovat jako externí zdroj energie.

Zajímavostí je tohoto zařízení je senzor otisku prstů. Není tedy třeba dále pracně zadávat vstupní heslo. Uživateli umožňuje odemknout telefon minimálně o 80 % rychleji než zařízení, která využívají ověření přístupu pomocí tahů prstem. Čtečka je umístěná na zadní straně přístroje a měří 9,16 mm x 9,16 mm. Podporuje až 5 sad různých záznamů otisků prstů, které lze přiřadit režimům „normal“ nebo „host“. Uživatel může režimy přepínat a zvýšit tím úroveň ochrany při zabezpečení soukromých složek, aplikací nebo informací o platbách. Čtečka má vyšší poměr 508 PPI pro vyšší přesnost snímání, takže není při odemykání telefonu nutné opakovaně přejíždět přes čtečku prstem, a to ani s mokrými prsty nebo za mírného deště. Technologie ARM TrustZone rovněž uchovává šifrovaná data otisku prstu v čipu pro lepší zabezpečení softwarem SecureOS, a zabraňuje přímému přístupu třetích stran.

Nechybí dnes již standardní výbava čítajíce LTE, NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/n, GPS, Glonass.

Huawei Ascend Mate7 je obohacen o grafickou nástavbu  EMUI 3.0. Cena pro náš trh byla stanovena na 12.990 Kč vč. DPH.

Written by:

Published on: 20.11.2014

Filled Under: Hlavní strana, novinky, tiskové zprávy