Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Facebook zaplavuje nová vlna HOAXu

Stal se z toho zvyk. Při každé změně pravidel používání Facebooku se najde skupina lidí, kteří se domnívají, že sdílením jednoho jediného statusu s kusy prapodivně formulovaného textu se osvobodí od podmínek používání této sociální sítě a získají svobodu. Nechte nás uvést Vás na pravou míru.

V reakci na novou politiku FB vás informuji, že všechny mé osobní údaje, ilustrace, kresby, články, karikatury, obrázky, fotografie, videa, atd., jsou předmětem mých autorských práv (v souladu s Bernskou úmluvou).  Pro komerční využití všech výše uvedených předmětů autorského práva je v daném případě vyžadován můj písemný souhlas!  FB je nyní veřejná společnost. Proto se všem uživatelům sociální sítě doporučuje umístit na svých stránkách podobné „oznámení o soukromí“, jinak (pokud toto oznámení nebylo na internetových stránkách alespoň jedenkrát zveřejněno), je automaticky umožněno využívat vaše osobní údaje, vaše fotografie a informace zveřejněné ve zprávách na stránkách vašeho profilu…. … … …Každý, kdo čte tento text, jej může zkopírovat na svůj profil na FB. Díky tomu budete chráněni autorským zákonem.  Touto zprávou informuji Facebook o tom, že šíření, kopírování, využívání mých osobních údajů, nebo jakékoli jiné akce ve vztahu k mému profilu na sociální síti je bez mého svolení zakázáno. Tento zákaz se vztahuje rovněž na zaměstnance, studenty, agenty nebo jakýkoliv jiný personál, který je tímto nebo jiným způsobem smluvně spojen s Facebookem.

Všichni uživatelé Facebooku jsou povinni řídit se podmínkami použití, se kterými souhlasili již při vytváření svého uživatelského účtu. Jakékoliv doložky ve formě statusu, které jsou v rozporu s pravidly užívání této sociální sítě jsou neplatné a naprosto zbytečné.

Jelikož v redakci nejsme odborníci na právo, dovolíme si odkázat Vás, v případě zájmu, ke čtení následujících dvou článků:

http://www.m-journal.cz/cs/aktuality/co-prinasi-nove-podminky-uzivani-facebooku-aneb—vase-data-jsou-moje-data-__s288x10995.html

http://www.m-journal.cz/cs/aktuality/pravo-pro-digitalni-stado-2-aneb-vas-status-na-facebooku-neni-pravne-zavazny-dokument__s288x10996.html

Written by:

Published on: 1.12.2014

Filled Under: Hlavní strana, novinky

, , ,