Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Dlouho očekávaným stanoviskem byl také přístup k ceně upgradu na novou verzi operačního systému Windows 10. Pokud si správně pamatujete, z Windows 7 na Windows 8 byla cena stanovena v prvních pár měsících na příjemných 700 korun. Z Osmiček na 8.1 se už upgradovalo zdarma. Jak už číslo naznačuje, nejednalo se ale o nic velkého, rozhodně ne o nový operační systém. (Apple se svým OSX má upgrade zdarma již od OSX Mavericks.)

Windows_Product_Family_9-30-Event-741x416

 

 

Dnešní info všechny potěšilo, upgradovat na Desítky bude možné zdarma po celý rok ze všech těchto předchozích verzí:

  • Windows 7
  • Windows 8
  • Windows 8.1
  • Windows Phone 8
  • Windows Phone 8.1

Ano, všimli jste si správně. Windows 10 totiž není nová verze jen pro desktopy a notebooky, ale i mobilní uživatelé se dočkají upgradu na Windows Phone 10.

Pozitivní  také vyjádření zaměstnankyně Microsoftu Terry Myerson: ,,Bude li jednou zařízení upgradováno na Windows 10, poskytneme mu podporu v upgradech po celou dobu životnosti zařízení.“

Společnost se již kdysi vyjádřila k updatům telefonů Lumia s Windows Phone 8 o obdržení aktualizace na Windows 10 zdarma. S desktopovou verzí už to ale nebylo tak jisté. Přeci jenom, Android i iOS mají také aktualizace zdarma, nebylo to tedy žádným pozdvižením.

Written by:

Published on: 22.1.2015

Filled Under: Hlavní strana

,