Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Videa na YouTube z více pohledů kamer – konečně!

Největší gigant v oblasti distribuce videí YouTube nepřestává inovovat. Po nedávném přidání podpory videí v obrovském rozlišení 5K, se tentokrát vytasil s betaverzí záznamu jednoho videa z více úhlů pohledu (kamer).

Princip je jednoduchý, ale zádrhelů, které museli inženýři od Google vyřešit je nespočet. I tak stále ještě není funkčnost ideální. A asi ještě chvíli zabere, než bude celý mechanismus vyladěný. Například při přepnutí stále vidíme drobné škubnutí obrazu i zvuku způsobeného nepřesnou synchronizací obou videí. Navíc se všechna videa načítají na pozadí i když se na ně aktuálně nedíváte. Z toho by zase určitě neměli radost poskytovatelé internetové konektivity. Dramaticky by to zvýšilo zátěž celého internetu.

Aktuálně si přepínání kamer můžete zatím vyzkoušet jen na jednom testovacím videu: https://www.youtube.com/user/MadilynBailey/ChooseYourView

Snímek obrazovky 2015-02-06 v 5.23.04

Výběr kamer je umístěn po pravé straně. V případě, že myší na chvíli odjedete z videa, částečně průhledné oblasti se skryjí.

Ostatní profily budou s vysokou pravděpodobností postupně přibývat. Je jen otázka kdy to bude. Lidé z USA si o tuto experimentální funkci mohou zažádat už teď:

https://docs.google.com/forms/d/1Ti6omG2DKBmEfQ7r6I5VsB1sMhwAK3vsAuUCZDOpzA8/viewform

Věřím, že využití se určitě najde. Úplně ideální by to bylo pro koncerty, všechny druhy sportů atd. Nezbývá než se těšit a doufat v brzké nasazení do ostrého provozu!

Snímek obrazovky 2015-02-06 v 5.21.55

 

Written by:

Published on: 6.2.2015

Filled Under: Hlavní strana, novinky

,