Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Apple CarPlay: vše, co potřebujete vědět o iOS v autě

První vozy vybavené systémem CarPlay se objevily koncem roku 2014, pojďme se společně podívat pod pokličku technologie zrozené v Cupertinu.

Obecně platí, že automobily mají životnost podstatně delší, než spotřební elektronika, důraz při vývoji technologie byl kladen na aktuálnost a funkčnost i po mnoha letech provozu, zajímavé, že ano?

Co je CarPlay?
Jedná se o systém, který integruje iPhone aplikace do infotainmentu v automobilu, což vám umožní snadněji ovládat zařízení a plně se věnovat řízení. Propojení se provádí pomocí standartně dodávaného kabelu s konektorem lightning.

image

 

 

Co může CarPlay dělat?
Technologie umožňuje přehrávání hudby z iTunes, navigovat pomocí Apple Maps, sledovat videa z Youtube, telefonovat a číst SMS zprávy. Téměř se dá říct, že je možno používat naprosto všechny funkce iPhonu a to bez omezení. Dále je možné používat aplikace třetích stran: Spotify, Podcast, Beats Radio, iHearth Radio a mnoho dalších.

image

Jak je možné ovládat CarPlay?
Existují tři způsoby ovládání.

1. Hlasem – prostřednictvím Siri

image

2. Dotykem – přes hlavní displej infotainmentu

image

3. Ovladači a tlačítky

image

 

Může mě CarPlay dovézt domů?
CarPlay není technologie, která by byla schopna aktivně zasahovat do řízení, nebo dokonce autonomně řídit. Dokáže ale s využitím Apple Maps automaticky navigovat. Navigace to není nějaká obyčejná pouze na displeji iPhonu, ale příkazy jsou zobrazovány na displeji infotainmentu vozu, doplněné i o hlasové pokyny.

image

Je můj iPhone kompatibilní s CarPlay?
CarPlay je k dispozici pouze pro iPhony s lighting konektorem, starší 30-ti pinový podporovaný není.
Podporované modely: iPhone 5 iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 and iPhone 6 Plus

image

V těchto vozech bude CarPlay k dispozici

image

CarPlay pro existující automobily?

Společnosti Pioneer a Alpine vyrábějí autorádia s touto technologií.

image

 

Konkurence CarPlay?
Jak se dalo očekávat, Google je jedinou konkurencí se svou technologií Android Auto. Google se o automobilovou techniku zajímal již dříve, dá se předpokládat, že jsou napřed před Applem.

 

Prezentace CarPlay ve voze Volvo


Written by:

Published on: 10.3.2015

Filled Under: Hlavní strana, Inteligence v autech

, ,