Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Apple Mini DisplayPort to VGA Adapter

MacBook Pro Retina, MacBook Air i všechny moderní ultrabooky mají jednu nepříjemnou vlastnost když jde o připojení k projektoru. Prakticky nikde je nepřipojíte, alespoň ne bez redukce. Výrobci jednoduše zaspali dobu a z dotací se před pár lety nakoupily mraky totálně nepoužitelných krámů. Zaostalost pokračuje i nadále. Projektor s DisplayPortem neseženete pod 30 tisíc, ty s HDMI už jsou zhruba kolem 7,5. Stejně je to ale katastrofa, s přihlédnutím na fakt, že konektorová výbava by měla být pro tyto stroje hned po kvalitě obrazu to nejdůležitější. No a pak nám růžový svět kazí také zaseknutí správci. I když HDMI projektor podporuje, vytáhne dolů ke stolu jen VGA, HDMI by byl přece moc velký luxus a někdo by si na to mohl zvyknout…

DSC04771

Tak, teď už víte, kvůli komu utratíte skoro tisícovku za redukci. Nyní přistupme k samotné recenzi.

Apple Mini DisplayPort to VGA Adapter se hodí jako doplněk k MacBooku Pro Retina i MacBooku Air. Nový MacBook s ním ale nepropojíte, tam budete potřebovat ještě nějakou redukci z USB-C.

Produkt je samozřejmě jak už jsme u Apple zvyklí nádherně zabalen, jakoby se ani nejednalo o kabel. Díky krabičce z příjemného křídového papíru okamžitě zapomenete na nešvar v podobě ceny a dáte se do rozbalování. Uvnitř naleznete jen redukci a 2 papírky. Jeden upozorňuje na zkrácenou záruku u příslušenství – 1 rok, druhý zase na schválení FCC, EC,…

Po nuté ceremonii v podobě vytažení adaptéru z ochranného krytu na nás už čeká redukce samotná. Na jedné straně je tedy Mini DisplayPort, druhá skýtá VGA, přesně jak jsme si objednali. Propojení projektoru/monitoru s VGA je nyní už velmi snadné. Zapojte do adaptéru VGA kabel z vašeho zobrazovacího zařízení a následně celý adaptér můžete připojit k počítači. Ten jej okamžitě detekuje.

Pro prezentování se pak vyplatí si naduplikovat zobrazení ploch. To uděláte v Předvolby systému -> Monitory -> Uspořádání -> Zrcadlit monitory.

Jinak vše funguje jak má a zatím jsem po několika prezentacích neměl jediný problém.

Proč Mini DisplayPort to VGA k Macu a ne HDMI to VGA?

Protože druhá varianta oficiálně neexistuje. Existují snad všechny možné redukce, ale tuhle z oficiálního obchodu nepořídíte.

  • Mini DisplayPort to VGA
  • Mini DisplayPort to HDMI
  • Mini DisplayPort to DVI
  • HDMI to DVI

Written by:

Published on: 24.5.2015

Filled Under: Hlavní strana

,