Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Novinky v satelitní službě Skylink

Zákazníci satelitní platformy Skylink se můžou těšit hned z několika nových programů. Většina z nich dokonce v HD kvalitě.

Na satelitu Astra 3B spustila společnost České Radiokomunikace ve spolupráci s Towercom HD verze všech stanic skupiny Barrandov. Konkrétně se jedná o programy TV Barrandov HD, Kino Barrandov HD a také Barrandov Plus HD. Poslední jmenovaná stanice zahájila pravidelné vysílání dnes v 10:00 hodin. Jedná se o dvojkanál, který bude přes den vysílat pořady pro děti a od 20. hodiny do páté hodiny ranní pak dokumentární filmy.

Barrandov

Všechny tři HD verze programů Barrandov jsou umístěny v nejnižším balíčku Digital. Tyto stanice se nachází na stejném transpondéru, jako HD verze programů České Televize a RTVS – 12,363 GHz.

Pro majitele SD boxů je plánováno spustit také Barrandov Plus v klasickém rozlišní. Verze v klasickém rozlišení vysílá stejný obsah jako HD verze, liší se pouze obrazovou kvalitou. Stanice by se měla v nejbližší době objevit pravděpodobně na transpondéru 12,168 GHz, kde se mimo jiné nachází například TV Óčko, Wau nebo TV LUX.

Další programy, na které se mohou zákazníci Skylinku těšit, jsou:

  • Nautical HD – Stanice vysílá pořady o vodních sportech a životním stylu 24 hodin denně. Zákazníkům platformy Skylink je program dostupný s anglickým, německým, francouzským, italským a ruským volitelným zvukovým doprovodem. Česká audiostopa pro tento program zatím neexistuje.
  • E! Entertainment TV – Stanice vysílá 24 hodin denně nejčerstvější zprávy ze světa celebrit, styl hvězd, pravdivé příběhy z Hollywoodu i seriály. Stanice vysílá s českým dabingem i v angličtině. Zákazníkům Skylinku bude dostupná pouze v klasickém (SD) rozlišení, přestože existuje i HD verze.
  • Reality Kings TV – V pořadí již desátý erotický program, který se objeví v nabídce Skylinku. Jedná se o hard erotickou stanici vysílající 24 hodin denně.

Nautical HD, E! Entertainment TV a Reality Kings TV budou umístěny na rozdíl od programů skupiny Barrandov do vyšších balíčků.

technické parametry – TV Barrandov HD, Kino Barrandov HD, Barrandov Plus HD:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,363 GHz
polarizace: vertikální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

technické parametry – Nautical HD, E! Entertainment TV:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,797 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

 technické parametry – Reality Kings TV:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,856 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

plánované technické parametry – Barrandov Plus SD:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,168 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK