Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Fotosoutěž: NIKON kalendář 2016

Stejně jako v předchozích letech, i letos pořádá NIKON svou fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“.  Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Téma letošního ročníku soutěže nese název „Představivost vládne světu“.

Projekt dává příležitost jak amatérským fotografům, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla.

Podrobnosti

nikon_kalendar_2016_titulkaFotografie je možné vkládat na web až do 31. 8. 2015 do 23.59 hod. Po ukončení vkládání fotografií do soutěže začíná dne 1. 9. 2015 tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotografií. Úkolem tipujících je odhadnout, které fotografie vybere odborná porota pro NIKON KALENDÁŘ 2016. Podrobná pravidla tipovací soutěže naleznete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla . Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky, bude veřejnosti představeno během slavnostního vyhlášení výsledků dne 11. listopadu 2015 v hotelu Holiday Inn v Praze. Začátkem roku 2016 pak bude zahájena výstava těchto fotografií v Nikon Photo Gallery v Praze na Malé Straně. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky sedmého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2016, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Výtěžek z loňské dražby fotografií na slavnostním večeru a dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti Nikon přinesl finanční dar ve výši 336 500 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole.

logo_2016_krivky_pozitiv

Sedmé vydání kalendáře pokřtí pan inženýr Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata, na slavnostním večeru dne 11. listopadu 2015 v hotelu Holiday Inn v Praze. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje NIKON Domovu pro zrakově postižené Palata na úhradu nákladů spojených s obnovou orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení.

Jan_Knot_Hry_Stinu_RGBHry stínu, autor: Jan Knot

Složení odborné poroty (2016):

  1. Stanislav Pokorný, předseda Asociace profesionálních fotografů České republiky, předseda poroty
  2. prof. Mgr. Miroslav Vojtěchovský, vysokoškolský pedagog, publicista, kurátor a fotograf.
  3. Pavel Marek, ředitel Nikon spol. s.r.o.
  4. Jitka Spoustová Staňková, Nikon spol. s r.o.
  5. Ing. Rudolf Stáhlich, Foto Video
  6. Petr Špánek, Digitální foto magazín
  7. Michal Krause, Paladix foto-on-line
  8. Ondřej Neff, spisovatel

Written by:

Published on: 3.7.2015

Filled Under: Hlavní strana, návody

,