Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Lenovo YOGA 300 a 500: notebooky řady YOGA přichází v nových velikostech

Společnost Lenovo představuje novinky v rodině svých konvertibilních zařízení. Jsou jimi 11,6palcový notebook YOGA 300 a Lenovo YOGA 500, který je k dostání ve 14 a 15,6palcovém provedení. Oba modely nabídnou díky svým jedinečným čtyřem režimům použití stylový design, maximální flexibilitu a vysoký výkon ideální pro práci doma i zábavu na cestách.

Konvertibilní zařízení Lenovo YOGA 300 a YOGA 500 mají díky své unikátní konstrukci možnost otočit displej o celých 360 stupňů. Mohou tak plynule přecházet mezi čtyřmi režimy použití – Notebook, Tablet, Stan a Stojánek. Uživatelé si tak mohou bez problémů vybrat ten nejlepší způsob používání podle aktuálních potřeb. Pro ještě snazší ovládání poslouží také předinstalovaný software Harmony, který intuitivně optimalizuje nastavení notebooku a doporučí uživateli nejvhodnější aplikace v každém režimu.

Lenovo_YOGA_300_1

Nespornou výhodou obou novinek je jejich elegantní design spolu s tenkým profilem a odlehčenou konstrukcí. Uživatelé, kteří často cestují jen s malým zavazadlem, ocení Lenovo YOGA 300 s hmotností pouhých 1,39 kg nebo 14palcový YOGA 500 s necelými dvěma kilogramy. Profesionálům, kteří pro efektivní práci vyžadují větší monitor, se bude pro pracovní cesty i do kanceláře hodit 15,6 palcový model YOGA 500 se svou výjimečně nízkou hmotností 2,3 kg.

Lenovo YOGA 300 a YOGA 500 jsou ale kromě práce předurčeny také k zábavě. Kombinaci dotykové obrazovky, výkonného procesoru a grafické karty doplňují ještě stereo reproduktory Dolby Home Theatre slibující dokonalý poslechový zážitek. Díky technologii Dolby Audio má každý ze čtyř režimů používání své vlastní nastavení zvuku, které zajistí maximální kvalitu při poslechu hudby či sledování filmů.

Lenovo YOGA_300_2

Kromě výjimečné flexibility a skladnosti zaujme Lenovo YOGA 300 především svým 11,6palcovým HD displejem s úpravou proti odleskům a designovým vzhledem. Pod elegantním šasi v černém nebo bílém provedení se skrývá až čtyřjádrový procesor Intel Pentium N3540. V kombinaci s operační pamětí o velikosti až 4 GB DDR3L a integrovanou grafickou kartou Intel zvládne tento notebook bez problémů přehrávat multimédia či více náročných aplikací najednou.

Dostatek prostoru pro pracovní data i oblíbené filmy a hudbu zajistí úložiště o kapacitě
až 64 GB eMMC nebo varianta až 500 GB+8 GB na hybridním disku SSHD. Příznivce čistě praktického užívání notebooků potěší také rychlé
USB 3.0 doplněné o dva klasické USB konektory. Uživatelé jistě ocení i volitelné rozšíření záruky o ochranu proti náhodnému poškození, která pokrývá škody vzniklé při běžném užívání.

Lenovo_YOGA_500_2

Lenovo YOGA 500 je navržen tak, aby splňoval požadavky každého uživatele, ať už jde o profesionály na služebních cestách, nebo o studenty mířící každý den do školy. Proto zůstává hmotnost ve 14 a 15,6palcovém provedení velmi nízká.

Stejně jako YOGA 300 přináší i zařízení YOGA 500 vícedotykový displej s širokými pozorovacími úhly a úpravou proti odleskům. Díky možnostem přepínání mezi jednotlivými režimy a větší pracovní ploše je práce s notebookem YOGA 500 ještě produktivnější. Dostatečný výkon pro hry, práci, zábavu či vlastní tvořivost zajišťují nejnovější procesory Intel Core.

Model Lenovo YOGA 500 je dodáván s předinstalovanými prémiovými aplikacemi Lenovo DOit, které uživatelům umožní zvládnout se svým notebookem ještě více. Patří mezi ně například SHAREit, která slouží k rychlému sdílení souborů mezi jednotlivými zařízeními i bez připojení k síti Wi-Fi. Pro ochranu dat mohou uživatelé také vyzkoušet 30denní zkušební verzi softwaru McAfee LiveSafe se všemi jeho komplexními funkcemi pro zabezpečení notebooku.

Lenovo_YOGA_500_1

Lenovo YOGA 300 je na českém trhu dostupný za cenu od 8 499 Kč včetně DPH. Lenovo YOGA 500 lze koupit ve 14palcovém provedení za cenu začínající na 14 999 Kč včetně DPH. 15,6 palcový model je pak k dostání za cenu od 15 999 Kč včetně DPH.

Written by:

Published on: 10.8.2015

Filled Under: Nezařazené