Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Sony Xperia Z5 zase dokonalejší

Sony na IFA 2015 představilo celkem 3 modely smartphonů Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium. Na první pohled jsou designové změny minimální, telefon má klasický „xperiovský“ tvar se zakulacenými rohy. Změnilo se odemykací tlačítko, ve kterém je nově integrována čtečka otisků prstů a přibyl nápis Xperia na levém boku telefonu, přičemž záda jsou matná. Dle mého názoru to působí luxusněji. Další změny se odehrály v útrobách smartphonu a to výrazně vylepšený fotoaparát nebo nejmodernější procesor.

sony-xperia-z5-207371

Fotoaparát

Nebyla by to Xperie, kdyby Sony nevylepšilo fotoaparát. Xperia Z5 disponuje zcela novým velkým obrazovým snímačem 1/2,3″ Exmor RS pro mobilní zařízení s rozlišením 23 megapixelů a objektivem G Lens se světelností F2.0 – je to první kompletně inovovaný modul fotoaparátu v chytrém telefonu od modelu Xperia Z1, který byl navržen na základě technologií známých z fotoaparátu Sony Alpha. Fotoaparát má nejrychlejší automatické ostření v chytrém telefonu. Poskytuje tedy výkonnou kombinaci rychlosti a přesnosti, díky které snadno zachytí i ty nejprchavější okamžiky. Nabízí revoluční rychlost – jen 0,03 vteřiny. Sony slibuje, že zapracovalo i na softwaru pro zpracování snímků, teď by se měly noční fotografie obejít téměř bez šumu a rozmazání.

Dalším vylepšením prošla technologie Sony SteadyShot s Intelligent Active Mode pro záznam videa. Tato inovace znamená, že nyní budete moci natáčet plynulé video třeba z jedoucího kola nebo na skateboardu bez otřesů a nárazů. Vaše snímky budou nyní mnohem kvalitnější a ostřejší, a to i za horších světelných podmínek.

Procesor: Snapdragon 810

Jako procesor je použitý Snapdragon 810. I když je to prakticky to nejlepší, co dnes můžete v mobilu mít, na tomto modelu ulpěl stín minulosti v podobě afér spojených s přehříváním.

Celosvětová distribuce Xperia Z5 a Z5 Compact startuje od října 2015. Telefon bude možné zakoupit v bílé, zelené, zlaté nebo grafitové černé variantě.

 sony-xperia-z5-207369

Sony Xperia Z5 Premium

Jako hřeb celého představování si Sony nechalo tento model, který disponuje 5,5″ IPS displej s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů, jednoduše 4K rozlišení. Jemnost displeje má úctyhodných 806 ppi. Rozlišení je až čtyřikrát vyšší než u FullHD. Celkově vzato, obraz, který je schopen zobrazit model Z5 Premium by se měl rovnat skutečnému obrazu, který jsme schopni vidět okem. K patřičnému využití Sony nabídne možnost tzv. upscalu, kdy vaše fotky či videa dokáže digitálně přeměnit do 4K. Xperia Z5 Premium se odlišuje od ostatních Xperii Z5 lesklými zády.

Dá se předpokládat, že 4K displej bude vyžadovat výkonný hardware. Tak jako u Xperie Z5 je osazen Snapdragon 810 spolu s kombinací 3 GB RAM a 32GB interního úložiště, které je rozšiřitelné paměťovými kartami o dalších 200 GB. Baterie má kapacitu 3 430 mAh z toho se dá usoudit, že nový 4K panel nebude velkým žroutem energie. Sony vyzvihuje funkci Memory on display. Zjednodušeně jde o to, že přenos dat mezi procesorem a zařízením je optimalizovaný, takže technologie, která ovládá paměť displeje modelu Xperia Z5 Premium, si pamatuje, co jste již na displeji zobrazili. Tyto snímky průběžně ukládá, takže podruhé již nemusí celý obrázek načítat, a tím šetříte svou baterii. Dostalo se navíc i na rychlonabíjení, kdy s patřičnou nabíječkou získáte během 10 minut nabíjení 5,5 hodiny v pohotovosti.

Written by:

Published on: 3.9.2015

Filled Under: Nezařazené, novinky

, ,